dTest: T-Mobile pod tlakem dTestu odpojil linky využívané k úvěrovým podvodům

Obsah prosincového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 12/2023 Obsah prosincového dTestu

Vydáno: 9.10.2013   

Společný tlak dTestu a pořadu A DOST! slaví první velký úspěch. Operátor T-Mobile vypověděl smlouvy podvodníkům, kteří zneužívají vysoko tarifikovaných linek a nezákonně nabízejí spotřebitelské úvěry.
 

Sdružení dTest o praktikách společnosti Maghera Royal informovalo poprvé již v březnu letošního roku. Po několikaměsíčním úsilí, a též díky spolupráci s pořadem A DOST!, jsou nyní klienti největšího mobilního operátora proti těmto podvodům chráněni.
„T-Mobile dnes oznámil, že veškerá čísla Maghery odpojuje ze své sítě, klienti T-Mobile se tedy na podvodné linky již nedovolají,“ říká Miloš Borovička, právní poradce časopisu dTest, a dodává: „T-Mobile ukázal, že to jde, a s podvodníky se lze vypořádat okamžitě.“ Ze sítě operátora U:fon se rovněž na podvodné linky nedá dovolat.

Kroky vůči Maghera Royal tento týden oznámil i Vodafone. Ten ale čeká další tři měsíce, než uplyne výpovědní doba. „Jediný, kdo zatím neoznámil žádné konkrétní kroky, je Telefónica O2, přitom jsou to právě jeho klienti, kteří se nejčastěji obrací na naši poradenskou linku
299 149 009 s těmito problémy,“ říká Borovička a dodává: „Telefónica O2 tedy stále toleruje tyto praktiky a její klienti budou i nadále platit vysoké částky za hovory, ze kterých má operátor značnou provizi.“

Sdružení dTest podalo vůči Maghera Royal řadu podnětů a před týdnem i trestní oznámení. „Před měsícem jsme skoro nedoufali, že se nám podaří podvodníky zastavit. Společná mediální kampaň s pořadem A DOST! ale zabrala,“ říká Borovička a dodává: „V našem úsilí samozřejmě nepolevíme a vyzýváme k odpojení podvodníků i ostatní operátory.“

Vyjádření mluvčí společnosti T-Mobile můžete najít v posledním mimořádném vydání pořadu A DOST!

 

Kontakty pro média:

Lukáš Zelený, zeleny@dtest.cz, tel.: +420 734 710 617
Vlasta Tichá, ticha@dtest.cz, tel.: +420 734 789 110

Poradenská linka časopisu dTest – 299 149 009 – je v provozu každý pracovní den od 9 do 17 hodin a spotřebitelé na ní mohou konzultovat s právními poradci časopisu dTest nejrůznější spotřebitelské problémy, a to za cenu běžného tarifu volání. Od svého spuštění v roce 2010 této možnosti využily již tisíce spotřebitelů a poradenská linka časopisu dTest se tak stala první a nejvyhledávanější cestou k řešení potíží, se kterými se zákazníci na trhu setkávají.

Občanské sdružení spotřebitelů TEST, založeno v roce 1992, je vydavatelem časopisu dTest. Na jeho stránkách jsou publikovány výsledky nezávislých a objektivních testů výrobků, varování před nebezpečnými a zdravotně závadnými výrobky, informace o právech, které chrání spotřebitele a posilují jejich postavení vůči prodávajícím a další rady Sdružení je součástí mezinárodní organizace International Consumer Research and Testing (ICRT) a evropské spotřebitelské organizace BEUC.


Přihlásit