Test zimních pneumatik 2013

Sdílejte

Publikováno v časopise 10/2013

Celkem 32 sad zimních pneumatik jsme otestovali v náročných podmínkách horských průsmyků a nabízíme vám výsledky, na které se můžete při letošní výměně spolehnout. Pod drobnohledem jsou rozměry 185/60 R15 a 225/45 R17. Třetina obstála v našich zkouškách dobře. Více úspěšných bylo v kategorii pneumatik s menším rozměrem, celkem sedm. Vítězem obou kategorií je Continental, Michelin zase udržel titul pneumatiky s největším kilometrovým nájezdem.

Říjnové číslo časopisu už pravidelně přináší čerstvé výsledky komplexního srovnávacího testu zimních pneumatik. Rozměr 185/65 R15 je vhodný pro vozy kategorie B, tedy malá vozidla, větší 225/45 R17 obouvají vozy nižší střední a střední třídy, například Audi A4 a A6, BMW 3, Kia Cee’d, Renault Mégane, Škoda Octavia i Superb.

Díky vyváženým výkonům při praktických zkouškách se vítězem obou kategorií stala pneumatika jedné značky a opět bylo obhájeno první místo v testu odolnosti proti opotřebení. Rozdíly mezi nejlepší a nejhorší pneumatikou v testu vlivu na spotřebu paliva nepřesáhly půl litru na sto kilometrů.

Takzvané ekologické štítky na pneumatikách obsahují pouze tři údaje o kvalitě a výkonu jednotlivých modelů. Náš test, nutno zdůraznit že klasický srovnávací test, hodnotí až dvacet parametrů a vlastností. Podrobné výsledky najdete v celém článku.


Testované výrobky - zimní pneumatiky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Zimní pneumatiky 2010-2016 (219 výrobků)
poslední aktualizace: 23.9.2016


Přihlásit