Test multifunkčních tiskáren 2013

Sdílejte

Publikováno v časopise 10/2013

Dobrou tiskárnu s kopírkou a skenerem koupíte už za jeden a půl tisíce korun, nejlepší výkony však podávají přístroje několikanásobně dražší. Cena tiskárny ani kvalita jejích výstupů však nic nevypovídá o tom, kolik ve skutečnosti utratíte za inkoust či toner. Rozdíly v nákladech na tisk přitom nejsou zanedbatelné. Nepříjemným zjištěním je vysoká skrytá spotřeba některých inkoustových tiskáren, projevující se hlavně při sporadickém použití.

Nákup tiskárny je dobré neuspěchat a nejprve si ujasnit priority. K čemu konkrétně budete zařízení používat? Jaké typy dokumentů máte v plánu nejčastěji tisknout? Nakolik je pro vás důležitá rychlost a kvalita tisku? A samozřejmě, kolik jste ochotni utratit peněz, a to nejen za tiskárnu, ale také za samotný tisk.

Tentokrát jsme se zaměřili na populární multifunkční tiskárny vybavené navíc skenerem a kopírkou. Do výběru jsme zařadili tiskárny inkoustové i černobílé a barevné laserové. Kromě kvality tisku, kopírování a skenování jsme se podívali také na spotřebu tiskových barev. V testu jsme zjišťovali náklady na tisk jedná stránky textu, grafiky i fotografie.

Mimo to nás zajímalo, kolik inkoustu tiskárny spotřebují při údržbě tiskové hlavy, což se na peněžence může projevit zvlášť při sporadickém tisku. Překvapivým zjištěním je, že tato dodatečná spotřeba se model od modelu výrazně liší a v některých případech má na ceny tisku velmi výrazný vliv.


Testované výrobky - tiskárny (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Tiskárny jednoúčelové a multifunkční 2010-2015 (298 výrobků)
poslední aktualizace: 29.2.2016


Přihlásit