dTest: Nebezpečné boxy na dětské hračky stále v prodeji

Obsah únorového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 2/2024 Obsah únorového dTestu

Vydáno: 12.9.2013   

Časopis dTest zjistil, že i přes opakovaný zákaz prodeje vydaný ČOI, jsou stále na trhu plastové boxy na hračky, které pro děti představují vážné riziko udušení. 

Při srpnové kontrole ČOI znovu odhalila prodej tří typů plastových úložných boxů na hračky, jejichž prodej a distribuce byly již v roce 2009 kvůli nebezpečnosti zakázány. Přes opětovný zákaz prodeje nyní časopis dTest našel tyto plastové boxy v prodeji na 14 českých e-shopech, včetně dalších variant těchto výrobků, na jejichž nebezpečnost již dříve upozorňoval. O svém zjištění bude dTest informovat Českou obchodní inspekci a vyzývá spotřebitele, aby nahlásili další místa prodeje kteréhokoliv z uvedených typů nebezpečných boxů.

Poprvé byl prodej těchto boxů zakázán Českou obchodní inspekcí již v roce 2009. Do boxu se totiž vešlo dítě předškolního věku, které by po zajištění víka druhým dítětem zvenčí nemělo možnost dostat se z truhly bez cizí pomoci. V takovém případě by dítěti hrozil nejen nervový otřes, ale také dehydratace, přehřátí organizmu, šok, a v nejhorším případě dokonce udušení kvůli nedostatku kyslíku v uzavřeném prostoru. Výrobky byly nahlášeny do výstražného informačního systému RAPEX a eviduje je rovněž časopis dTest ve své databázi www.nebezpecnevyrobky.cz.

Důrazně upozorňujeme na nebezpečnost těchto výrobků pro děti a vyzýváme spotřebitele, kteří je najdou kdekoliv v prodeji, aby dTest informovali na e-mailu dtest@dtest.cz

Ověřte si, zda kupujete bezpečné výrobky v databázi dTestu www.nebezpecnevyrobky.cz

Identifikace nebezpečných výrobků:

Truhla Pirát UH Box (EAN: 8718295031328)
Truhla Princezna (EAN: 8711295031328)
Truhla Modrá (EAN: 8711295363177)
Výrobce: AM/63 P.O.BOX 37211 1030 AE Amsterdam, The Netherlands

Celé znění tiskové zprávy České obchodní inspekce je ke stažení ZDE.

 

Odkazy na nebezpečné boxy v databázi dTestu:

http://www.dtest.cz/nebezpecny-vyrobek/truhla-mobilni-cerna/7369?ft=truhla
http://www.dtest.cz/nebezpecny-vyrobek/truhla-mobilni-ruzova/7370?ft=truhla
http://www.dtest.cz/nebezpecny-vyrobek/truhla-mobilni-modra/7368?ft=truhla
www.dtest.cz/nebezpecny-vyrobek/plastova-krabice-piratenbox/1617
www.dtest.cz/nebezpecny-vyrobek/plastova-krabice-na-hracky-box-pirat-38-l-kids/1618
 

Seznam e-shopů, kde dTest našel nebezpečné boxy v prodeji ke dni 12.9.2013 (seznam bude průběžně aktualizován):

http://cs.sen-deti.cz/
http://www.fortel-katalog.cz/detsky-box-piratska-truhla-38l.htm (nabídka již není aktuální)
http://www.toys-kids.cz/velky-plastovy-ulozny-box-na-hracky-na-koleckach-s-motivy-piratu-50-l-1986 (nabídka již není aktuální)
http://www.korunka.cz/boxy-hracky/kaiserhoff-uschovny-plastovy-pojizdny-detsky-pirat
http://www.mall.cz/boxy-hracky/kaiserhoff-uschovny-plastovy-pojizdny-detsky-pirat
http://www.naseobchody.cz/
http://www.bydleniazahrada.cz/obchod/bydleni/domacnost/ulozne-boxy/ulozny-box-s-vikem-heidrun-pirat-kids-45-l (nabídka již není aktuální)
http://www.kvalitnidomacnost.cz/box-ulozny-pojizdny-45l-p-7818
http://www.kvalitadodomu.cz/box-ulozny-pojizdny-45l-p-7818
http://www.wellmall.cz/box-ulozny-pojizdny-45l (nabídka již není aktuální)
http://ulozneboxy.cz/index.php/shop/ulozne-boxy/podle-velikosti/ulozne-boxy-do-60l/box-ulozny-pojizdny-45l-heidrun-detail (nabídka již není aktuální)
http://www.domaciveci.cz/box-ulozny-pojizdny-45l.html
http://www.eoshop.cz/dum-zahrada/interierove-doplnky/ulozne-boxy-do-interieru/box-ulozny-pojizdny-45l.html (nabídka již není aktuální)

 

Kontakty pro média:

Jan Richtr, richtr@dtest.cz, tel.: +420 241 404 922

Vlasta Tichá, ticha@dtest.cz, tel.: +420 731 789 110                              

Poradenská linka časopisu dTest – 299 149 009 – je v provozu každý pracovní den od 9 do 17 hodin a spotřebitelé na ní mohou konzultovat s právními poradci časopisu dTest nejrůznější spotřebitelské problémy, a to za cenu běžného tarifu volání. Od svého spuštění v roce 2010 této možnosti využily již tisíce spotřebitelů a poradenská linka časopisu dTest se tak stala první a nejvyhledávanější cestou k řešení potíží, se kterými se zákazníci na trhu setkávají.

Občanské sdružení spotřebitelů TEST, založeno v roce 1992, je vydavatelem časopisu dTest. Na jeho stránkách jsou publikovány výsledky nezávislých a objektivních testů výrobků, varování před nebezpečnými a zdravotně závadnými výrobky, informace o právech, které chrání spotřebitele a posilují jejich postavení vůči prodávajícím a další rady Sdružení je součástí mezinárodní organizace International Consumer Research and Testing (ICRT) a evropské spotřebitelské organizace BEUC.
 


Přihlásit