dTest: Férové podmínky pro uživatele internetu

Obsah záříjového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 9/2023 Obsah záříjového dTestu

Vydáno: 4.9.2013   

Sdružení dTest přispělo do veřejné diskuse o pravidlech pro řízení provozu v telekomunikačních sítích. Cílem dokumentu, který vzniká na půdě ČTÚ, je mimo jiné zajištění účinné kontroly operátorů ve vztahu ke spotřebitelům. Podmínky poskytování internetového připojení by tak do budoucna měly být transparentní a pro spotřebitele bezpečnější.

Sdružení dTest zaslalo Českému telekomunikačnímu úřadu připomínky k návrhu dokumentu „Obecná pravidla a doporučení pro využívání řízení datového provozu“ s cílem zajistit dostatečnou kontrolu chování operátorů vůči zákazníkům a větší informovanost spotřebitelů o nabízených a poskytovaných službách. V současné době jsou některé zájmy operátorů v příkrém rozporu se zájmy zákazníků. Hlavním cílem připomínek dTestu tedy je, aby nabídky operátorů byly jasné, pravdivé a pro spotřebitele férové.

„Vítáme, že ČTÚ chce jasně definovat pojmy a podmínky jejich použití. Často se setkáváme s tím, že například pojem „neomezený internet“ nemá s neomezenou službou mnoho společného,“ říká Miloš Borovička, právní poradce dTestu. „Nepochybujeme rovněž, že by operátoři rádi blokovali aplikace typu Skype, které umožňují telefonovat zdarma. Aby měl zákazník možnost účinné obrany, je velmi důležité vytvořit pro dozorové orgány podmínky umožňující jednotlivé postupy kontrolovat a případné prohřešky nekompromisně postihovat,“ zdůrazňuje Miloš Borovička.
 

Kontakty pro média:

Miloš Borovička, borovicka@dtest.cz, tel.: +420 602 519 828
Vlasta Tichá, ticha@dtest.cz, tel.: +420 731 789 110

 

Poradenská linka časopisu dTest – 299 149 009 – je v provozu každý pracovní den od 9 do 17 hodin a spotřebitelé na ní mohou konzultovat s právními poradci časopisu dTest nejrůznější spotřebitelské problémy, a to za cenu běžného tarifu volání. Od svého spuštění v roce 2010 této možnosti využily již tisíce spotřebitelů a poradenská linka časopisu dTest se tak stala první a nejvyhledávanější cestou k řešení potíží, se kterými se zákazníci na trhu setkávají.

Občanské sdružení spotřebitelů TEST, založeno v roce 1992, je vydavatelem časopisu dTest. Na jeho stránkách jsou publikovány výsledky nezávislých a objektivních testů výrobků, varování před nebezpečnými a zdravotně závadnými výrobky, informace o právech, které chrání spotřebitele a posilují jejich postavení vůči prodávajícím a další rady Sdružení je součástí mezinárodní organizace International Consumer Research and Testing (ICRT) a evropské spotřebitelské organizace BEUC.
 

Přihlásit