Test řetězových pil 2013

Sdílejte

Publikováno v časopise 9/2013

Máte už připravené dřevo na zimu? Vzhledem k tomu, že už je září, je nejvyšší čas se do toho pustit. A proč se namáhat víc, než je potřeba. Nechte řetězovou pilu, ať udělá tu nejtěžší práci za vás. Přinášíme čerstvé výsledky testu 14 motorových, elektrických i akumulátorových řetězových pil, kterým ještě nevychladly řetězy. Nejlepší co do výkonu jsou samozřejmě motorové pily, ovšem i elektrické a akumulátorové dokážou dobře posloužit. 

Nejlepší co do výkonu jsou samozřejmě motorové pily, ovšem i elektrické a akumulátorové dokážou dobře posloužit. Důležité je si předem dobře rozmyslet, na co budete pilu potřebovat.

Motorová pila je například náročnější na údržbu, v průměru bývá těžší a práce s ní může být více nebezpečná. Naopak akumulátorová pila je lehčí a obratnější, v případě elektrické pily zhoršuje její využití nutnost přívodu elektrického proudu, ale pokud ji budete potřebovat jen na řezání dřeva do kamen, je právě to, co hledáte.

Další přednosti jednotlivých modelů a jejich vzájemné srovnání najdete v testu. Užitečné mohou být i rady na údržbu pily a řetězu a také doporučení pro bezpečnost práce. Například není od věci projít nějakým krátkým kurzem nebo školením na používání řetězové pily.


Testované výrobky - řetězové pily (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Řetězové pily (14 výrobků)
poslední aktualizace: 29.8.2013


Přihlásit