Test řetězových pil 2013

Publikováno v časopise 9/2013

Máte už připravené dřevo na zimu? Vzhledem k tomu, že už je září, je nejvyšší čas se do toho pustit. A proč se namáhat víc, než je potřeba. Nechte řetězovou pilu, ať udělá tu nejtěžší práci za vás. Přinášíme čerstvé výsledky testu 14 motorových, elektrických i akumulátorových řetězových pil, kterým ještě nevychladly řetězy. Nejlepší co do výkonu jsou samozřejmě motorové pily, ovšem i elektrické a akumulátorové dokážou dobře posloužit. 

Nejlepší co do výkonu jsou samozřejmě motorové pily, ovšem i elektrické a akumulátorové dokážou dobře posloužit. Důležité je si předem dobře rozmyslet, na co budete pilu potřebovat.

Motorová pila je například náročnější na údržbu, v průměru bývá těžší a práce s ní může být více nebezpečná. Naopak akumulátorová pila je lehčí a obratnější, v případě elektrické pily zhoršuje její využití nutnost přívodu elektrického proudu, ale pokud ji budete potřebovat jen na řezání dřeva do kamen, je právě to, co hledáte.

Další přednosti jednotlivých modelů a jejich vzájemné srovnání najdete v testu. Užitečné mohou být i rady na údržbu pily a řetězu a také doporučení pro bezpečnost práce. Například není od věci projít nějakým krátkým kurzem nebo školením na používání řetězové pily.


Testované řetězové pily (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Řetězové pily (14 výrobků)
poslední aktualizace: 29.8.2013


Přihlásit