Test automatických praček 2013 II.

Sdílejte

Publikováno v časopise 9/2013

Praní, žehlení a údržba prádla obecně jsou atraktivní témata. Dokonce tak atraktivní, že o nich už i pánové vedou dlouhé debaty u oběda. A výsledky testu praček patří mezi ta nejžádanější témata, která naši čtenáři pravidelně vyhledávají. Potvrzují to alespoň čísla návštěvnosti kategorie automatických praček na našem webu. Ani ne po půl roce vám proto přinášíme další várku 13 čerstvě otestovaných modelů předem plněných praček.

Ani ne po půl roce od posledního testu přinášíme další várku 13 čerstvě otestovaných modelů předem plněných praček. Jak jsme očekávali, tak se i stalo. Žádné překvapivé výsledky jsme v našich srovnávacích tabulkách nesledovali.

Máchání stále dělá pračkám problémy, ale jak je vidět, některé modely i s malým množstvím vody dokážou prádlo vymáchat alespoň uspokojivě. Nad 50procentní hranici se dostaly hned čtyři modely, zatímco v posledním testu ani jeden. Které pračky to jsou konkrétně, se dočtete v testu.

Zaměřili jsme se tentokrát i na hlučnost praček a trochu blíže ji rozebrali. Dlouhodobě se potvrzuje, že problematickou částí pracího procesu je pouze odstřeďování, jinak při praní se hladina hluku udržuje na přijatelné úrovni. Jak snížit hlučnost pračky při odstřeďování, v testu radíme.


Testované výrobky - pračky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Pračky 2011-2013 (113 výrobků)
poslední aktualizace: 3.10.2013


Přihlásit