Další „šmejd“ z předváděcí akce poražen

Obsah záříjového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 9/2023 Obsah záříjového dTestu

Sdílejte

Vydáno: 20.8.2013   

Seniorce se u soudu podařilo porazit společnost i-Rest, která ji místo výletu do Karlovy Studánky vzala na předváděcí akci, z níž si paní Vlasta přivezla hrnce za desítky tisíc korun. Prodejce musí žalobkyni vrátit čtyřicet tisíc korun a chystá se na něj exekutor.

Paní Vlasta se na nás obrátila s žádostí o pomoc. S naší pomocí podala na prodejce žalobu. Soudní spor nyní po roce a půl vyhrála a společnost i-Rest jí musí vrátit 40 000 Kč.

Spotřebitelský problém? Volejte naši spotřebitelskou poradnu na telefonním čísle 299 149 009 nebo využijte kontaktní formulář na www.dtest.cz/e-poradna. Naši právní poradci jsou připraveni vám s tímto problémem pomoci.

Soud neuznal tvrzení i-Restu, který se snažil využít výjimky z možnosti odstoupení od smlouvy s argumentem, že seniorka uzavřela smlouvu doma, a proto od ní nemohla odstoupit. Na základě předložených důkazů rozhodl soud ve prospěch žalobkyně a prohlásil kupní smlouvu za neplatnou. Soud shledal, že seniorka neměla v úmyslu nic kupovat a pod záminkou výletu byla namísto toho manipulativně přinucena zúčastnit se předváděcí akce a zakoupit zboží. Pozvánka na domnělý výlet byla navíc rozeslána pod hlavičkou neexistující společnosti Valašská cestovní agentura s.r.o., což soud shledal jako obcházení zákona a jednání v rozporu s dobrými mravy.

Výsledek tohoto soudního řízení je důkazem toho, že i proti předváděcím akcím existuje účinná právní obrana. Je však nutné situaci co nejdříve řešit a případný spor předem nevzdávat. Jen tak je možné nepoctivým prodejcům zabránit v dalších nekalých praktikách.


Přihlásit