Když cestovní kancelář neplní sliby

Obsah prosincového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 12/2023 Obsah prosincového dTestu

Sdílejte

Vydáno: 17.7.2013   

Dětské animační programy v češtině jsou lákadlem pro mnohé rodiče, kteří plánují rodinnou dovolenou. Po příjezdu ovšem zjistí, že animační programy chybí, nebo jsou jen v cizím jazyce. Mají právo reklamovat, což ovšem jejich představu o klidné dovolené nenaplní.

Na naší poradenské lince si opakovaně stěžují zákazníci, kteří se na dovolené nedočkali požadovaného animačního programu. Rada je v tomto případě zřejmá – reklamovat zájezd u cestovní kanceláře, se kterou zákazník uzavřel smlouvu. Pokud je pro klienty animační program nezbytnou podmínkou pro uskutečnění zájezdu, radíme ověřit předem z nezávislých zdrojů, zda a v jaké podobě skutečně probíhá. Reklamací se v ideálním případě domohou pouze slevy z původní ceny, a to ve výši 5 - 10 %.

Pokud potřebujete poradit, jak se správně zachovat při reklamaci zájezdu u cestovní kanceláře, zavolejte na naši poradenskou linku na telefonním čísle 299 149 009. Naši poradci jsou připraveni vám pomoci.

Pamatujte si. Jste-li nespokojení s nevyhovující úrovní ubytování, která spočívá například v nedostatečném úklidu, chybějících ručnících na pokoji, nízkém množství stravy v rámci programu all inclusive či nefunkčním bazénu, upozorněte na místě delegáta cestovní kanceláře a požádejte jej o zjednání nápravy. Nebude-li ovšem možná, nechte si vystavit od delegáta či personálu hotelu potvrzení o nedostatcích pro účely reklamace. Tu poté musíte uplatnit do tří měsíců od skončení zájezdu, jinak právo zaniká.

Pokud si nechcete nechat nespokojenost s dovolenou jen pro sebe, můžete být často překvapeni, že s vámi cestovní kancelář nebude chtít komunikovat, případně vám nabídne místo standardní slevy z ceny zájezdu jen peněžní poukázku či slevu na příští zájezd. Doporučujeme nenechat se odbýt. Pomoci zorientovat se v tom, na jakou výši slevy máte nárok, může také tzv. Frankfurtská tabulka slev, kterou lze v podobných případech použít jako vodítko. V krajním případě se můžete obrátit se stížností na Českou obchodní inspekci či uplatnit svá práva u soudu.

Více informací z oblasti cestování naleznete v naší brožuře „Pomocník na cesty“, kterou si níže můžete zdarma stáhnout.


Přihlásit