Test komínových odsavačů par 2007

Publikováno v časopise 9/2007

Komínové odsavače par se mění. Dříve byly nevzhledné, ale dnes si můžete pořídit pěkný designový kousek. A jak je to s kvalitou a celkovým výkonem? Jednotlivé výrobky se liší. Testovali jsme pro vás 5 výrobků. Jak jednotlivé modely dopadly?

Co zjistil náš test o komínových odsavačů par?


Vzduchový výkon a jeho regulace: Výkon odsavače je dán množstvím odsávaného vzduchu za čas. Maximální výkon je kolem 100 m3/h. Množství odsávaného vzduchu se mění podle způsobu vaření. Máme rozmanité druhy regulátorů výkonu, které jsou různě pohodlné. S jakými přístroji se vám bude dobře pracovat?

Jaké jsou funkce: Kuchyňské odsavače mají různé funkce. Standardním vybavením je filtr k zachycení tuků a mastnot. Jak tento filtr slouží a jak je to s kvalitou u jednotlivých přístrojů? Máme různé druhy filtrů. Které jsou nejlepší?

Rozměr a odtah: Jaký zvolit rozměr odsavače? Záleží na prostorových možnostech vaší kuchyně. Tomu je také nutno přizpůsobit jeho tvar. Různý je i materiál potrubí pro odtah. Nejčastěji je z oceli, hliníku či speciálního plastu.

Hlučnost: Jak je to s hlučností jednotlivých přístrojů? Celkově se pohybuje od 45 dB(A) do 73 dB(A). Jaké modely mají nejmenší hlučnost?

TEST je tu pro vás. Tentokrát jsme se soustředili na komínové odsavače par. Jaké mají vlastnosti a které přístroje jsou nejlepší? Předplaťte si náš test a budete vědět více.


Databáze testovaných výrobků

Komínové digestoře 2014 (1 výrobků)
poslední aktualizace: 1.10.2014

Přihlásit