Právo: Reklamace zájezdu

Obsah lednového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 1/2020 Obsah lednového dTestu

Publikováno v časopise 7/2013

Vždy je lepší problémům předcházet, než je následně řešit. Co tedy můžete udělat pro to, abyste předešli případným komplikacím během dovolené či při reklamaci po jejím skončení?

Rada číslo jedna zní – důkladně číst! Čtěte cestovní smlouvu, seznamte se s katalogem, na který cestovní smlouva odkazuje, a v neposlední řadě věnujte čas i všeobecným obchodním podmínkám, ve kterých jsou specifikována některá další práva a povinnosti, včetně reklamačních podmínek.

Rada číslo dvě – ptát se a informovat se! Rozhodující je, co obsahuje písemná smlouva. Nedejte na ústní přísliby zaměstnanců cestovní kanceláře či agentury, ty nejsou nijak závazné. Pro případnou reklamaci je klíčové právě to, co je vymezeno v cestovní smlouvě a ve všeobecných obchodních podmínkách.

Chcete si dovolenou opravdu užít podle svých představ? Chcete předejít situaci, kdy v souladu s obchodními podmínkami bude v bezprostřední blízkosti hotelové pláže kotviště lodí? Rada číslo tři – nespoléhejte se pouze na informace poskytnuté cestovní kanceláří. Zajímavé informace a postřehy od cestovatelů, kteří destinaci již navštívili, naleznete na různých cestovatelských portálech.

 

Jak uplatnit reklamaci

Smlouvu o zájezdu uzavíráte vždy přímo s cestovní kanceláří, nikoliv s cestovní agenturou. Cestovní kancelář nese odpovědnost za poskytnutí služeb v rozsahu a kvalitě, jaké byly sjednány v cestovní smlouvě.Přihlásit