Test fotoaparátů 2013 II.

Sdílejte

Publikováno v časopise 7/2013

Srovnali jsme kvalitu bezmála stovky v nedávné době uvedených kompaktů, superzoomů i fotoaparátů s výměnnými objektivy a v každé kategorii odhalili přístroje kvalitní i méně povedené. Jako obvykle se ukázalo, že vybírat jen podle ceny se nemusí vždy vyplatit. Přinášíme vám přehled nejlépe hodnocených modelů.

Kvalita fotoaparátů v mobilech se zlepšuje, pokud však fotíte častěji a máte na vzhled snímků vyšší nároky, koupí vhodného fotoaparátu jedině získáte. Nabídka modelů přitom snad nikdy nebyla větší a pestřejší. Nejobyčejnější kompakty pro méně náročné seženete za pár tisíc korun, ceny nejpokročilejších zrcadlovek jdou do desítek tisíc – a mezi zmíněnými extrémy se nachází široké spektrum přístrojů mnoha velikostí a tvarů i rozličných možností. V tomto výběru vám přinášíme výsledky nejlépe hodnocených obyčejných i pokročilých kompaktů, superzoomů i odolných fotoaparátů a přístrojů s vyměnitelným objektivem.

V rámci testu mimo jiné hodnotíme snímky pořízené za běžného a nízkého osvětlení, kvalitu stabilizace obrazu, rozlišení snímků, barevnou reprodukci či dynamický rozsah fotoaparátu. V neposlední řadě pak geometrické zkreslení obrazu a tmavnutí okrajů snímků neboli vinětaci. Fotoaparáty s výměnným objektivem a pokročilé kompakty navíc vystavujeme rozšířenému obrazovému testu.

Za příznivých světelných podmínek mohou dobře fotit i levnější kompakty, na trhu je však také spousta průměrných a podprůměrných modelů. Při slabším osvětlení od většiny kompaktů nečekejte zázraky, výsledky jsou obvykle pouze uspokojivé. Pokročilé kompakty a takzvané systémové fotoaparáty s výměnným objektivem jsou na tom díky větším snímačům často lépe a vzhledem k rozšířeným manuálním funkcím nabízejí také větší kreativní možnosti. Zajímají-li vás konkrétní výsledky, předplaťte si dTest a nahlédněte do naší on-line databáze obsahující bezmála stovku aktuálních fotoaparátů.


Pokročilé fotoaparáty 2013-2015 (porovnat)

Kompakty 2013-2015 (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Kompakty 2013-2015 (197 výrobků)
poslední aktualizace: 3.12.2015
Pokročilé fotoaparáty 2013-2015 (138 výrobků)
poslední aktualizace: 3.12.2015


Přihlásit