Test dětských vozíků za kola 2013

Sdílejte

Publikováno v časopise 7/2013

Test pěti přívěsných dětských vozíků ukázal, jak důsledně přistupují výrobci k otázce bezpečnosti přepravovaných dětí. Jeden z vozíků měl velké bezpečnostní i konstrukční nedostatky a skončil na chvostu. Další tři jsme hodnotili dobře a našli jen drobné vady na kráse. Po bezpečnostní stránce byly v pořádku a navíc se dají přestavět na kočárek nebo joggingový set na běhání či třeba jízdu na bruslích. Poslední testovaný vozík byl výjimkou – byla to jednokolka.

V minulém roce nabyla účinnosti novela zákona o silničním provozu, která povolila užívání přívěsných dětských vozíků. Zajímalo nás proto, jaký je jejich výběr na trhu a jak si jednotlivé modely stojí ve srovnání s konkurencí. U jednoho vozíku výsledky zkoušek přinesly nečekané bezpečnostní nedostatky. Vítěz testu je ve srovnání s některými ostatními vozíky až o polovinu dražší, můžete si však být jisti, že za vynaložené peníze dostanete kvalitu. Tu však najdete i u mnohem levnějších modelů.

Zkoušky jsme rozdělily na teoretickou část v laboratoři a praktickou část v terénu. V laboratoři jsme zjišťovali, zda vozíky splňují požadavky normy, například jestli mají parkovací brzdu, jak bezpečná je jejich konstrukce nebo jestli vlivem velkého zatížení nedochází k deformaci některých komponent. Praktické jízdy ukázaly, jak se s jednotlivými modely jezdí, jak vyhovují kabiny vozíků dětem a jak jsou chráněny proti vodě a dešti a zajímala nás také jednoduchost skládání. Mimochodem všechny vozíky se vešly do kufru auta typu kombi pod krycí roletu.

Možnost přestavby vozíku na kočárek nebo joggingový set na běhání je výhodou, ne každý je však dodáván s potřebnými díly potřebnými na jeho proměnu. K některým je budete muset dokupovat, a to jsou další peníze. Takže vybírejte dobře.


Databáze testovaných výrobků

Dětské cyklovozíky 2013 (5 výrobků)
poslední aktualizace: 27.6.2013


Přihlásit