Test myček nádobí 2013

Sdílejte

Publikováno v časopise 6/2013

Aktuální modely myček jsou poměrně úsporné, mytí nádobí však mnohým zabere hodně času, a navíc není zrovna dokonalé. I ty nejlépe hodnocené myčky myjí pouze průměrně, osm z třiadvaceti testovaných nedosáhlo na lepší než dostatečnou celkovou známku. Mezi dražšími a lepšími levnějšími modely přitom nejsou ve výkonech významné rozdíly.

Do testu jsme zařadili volně stojící i vestavné myčky se standardní šířkou 60 centimetrů a kapacitou 12 až 14 souprav nádobí. Pro zajímavost jsme výběr doplnili také několika modely o šířce 45 centimetrů pro 8 či 9 souprav.

Při testování účinnosti mytí jsme se zaměřili na nejpoužívanější mycí cykly, tedy na hlavní a úsporné programy. Testovací sada nádobí všeho druhu byla zašpiněna zaschlými zbytky vajec, masa, ovesných vloček či špenátu, déle mlékem, džusem, čajem nebo kávou, ale i čokoládovým nápojem či zapečenou směsicí ingrediencí.

Kromě kvality mytí a sušení jsme hodnotili také délku mycích cyklů, spotřebu vody a elektrické energie, hlučnost i obsluhu. Přestože se zaschlými zbytky měly určité problémy všechny modely, rozdíly v kvalitě i pořizovací ceně nejsou zcela zanedbatelné. Sháníte-li novou myčku, nahlédněte do výsledků našeho testu a vyberte si tu pravou.


Testované výrobky - myčky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Myčky 2011-2014 (64 výrobků)
poslední aktualizace: 1.10.2014


Přihlásit