Finance: Cestovní pojištění

Obsah lednového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 1/2020 Obsah lednového dTestu

Publikováno v časopise 6/2013

Zaplatili byste za dovolenou půl milionu? Asi „ani náhodou“. Přesto řada dovolenkářů takové částky nevědomky riskuje. Do zahraničí vyjíždějí nepojištění, ačkoliv léčení komplikované zlomeniny nebo infarktu v zahraničí může vyjít na statisíce. Dobré pojištění si přitom můžete koupit za cenu jedné slušné večeře.

Najde se mezi českými turisty polovina nebo „jenom“ desetina nepojištěných cestovatelů? Výsledky průzkumů se liší a není asi náhodou, že vyšší čísla zpravidla vyplývají ze studií pojišťoven. V tomto případě ale není na škodu trochu vystrašit klienty.

Přinejmenším ona desetina Čechů totiž na cestovní pojištění zapomíná nebo se spoléhá na Evropský zdravotní průkaz, aniž by o něm měla dostatečné informace.

 

Jistota v kompletním balení

Balíčky a balíčky... Některé mají produkt pouze znepřehlednit, jiné jsou opravdu užitečné. A právě cestovní pojištění – na rozdíl od minule popisovaného životního – je spíš druhým případem.

Samozřejmostí je u cestovního pojištění krytí zdravotního rizika. To zahrnuje nejenom úhradu léčebných výloh. Často je součástí i převoz pacienta zpátky do vlasti, nebo naopak doprava blízké osoby do místa pobytu. A v nejhorším případě pojišťovny mohou hradit i převoz tělesných ostatků.

Pojištění se potom postará o nemocného také po dovolené. Vyplatí například plnění v případě trvalých následků úrazu a invalidity nebo může zabezpečit pozůstalé.Přihlásit