Test dětských autosedaček 2013

Sdílejte

Publikováno v časopise 6/2013

V každoročním testu dětských autosedaček, odborně řečeno dětských zádržných systémů, jsme tentokrát podrobili důkladným zkouškám 15 modelů. Jako vždy jsme se zaměřili na úroveň ochrany, jednoduchost použití, ergonomii, kvalitu zpracování, údržbu a také na obsah nežádoucích látek. Dvě sedačky dosáhly celkového hodnocení velmi dobře a devět dobře, nepropadla ani jedna. 

V našem posledním testu dětských autosedaček jsme vás informovali o novém předpisu Evropské hospodářské komory OSN, který má nahradit současnou normu UN ECE R44. Jaké konkrétní změny bude obsahovat, například nově povinnost vozit děti do 15 měsíců věku proti směru jízdy, se dočtete v celém testu.

Výsledky testů dětských autosedaček dopadly, s nadsázkou řečeno, dobře, většina modelů získala hodnocení dobře, dva dokonce velmi dobře a čtyři uspokojivě. U hůře hodnocených modelů jsme našli nedostatky v podobě přítomnosti nežádoucích látek a jedna sedačka zaváhala v bočním nárazovém testu.

Instalovat autosedačku pro největší děti bez zádové opěrky nebo s ní? Je lepší a pohodlnější koupit autosedačku s nebo bez isofixové základny? I na tyto otázky najdete v testu odpověď.


Testované výrobky - autosedačky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Autosedačky 2011-2014 (123 výrobků)
poslední aktualizace: 22.5.2014


Přihlásit