Prezident Miloš Zeman podepsal „Petici proti šmejdům“

Obsah lednového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 1/2023 Obsah lednového dTestu

Vydáno: 23.5.2013   

„Petice proti šmejdům a za zvýšení ochrany seniorů při nekalém předváděcím a podomním prodeji“, vyhlášená sdružením dTest a deníkem Blesk v letošním dubnu, získala významného signatáře – svůj podpis k petici připojil prezident republiky Miloš Zeman.

Prezident Miloš Zeman podepsal „Petici proti šmejdům“ v rámci své návštěvy Jihomoravského kraje v úterý 21. května. Samotné podepsání Petice přitom zorganizoval hejtman kraje Michal Hašek, který sám připojil svůj podpis jako vůbec jeden z prvních politiků.

Cílem „Petice proti šmejdům“ je vyvinout tlak na české státní orgány, které by měly upravit legislativu tak, aby nechvalně známé předváděcí akce nadále nebyly živnou půdou teroru na seniorech. Sdružení dTest poškozeným seniorům poskytuje bezplatné poradenství na telefonické lince 299 149 009. Podstatné informace k předváděcímu prodeji spotřebitelé získají na www.dtest.cz/predvadecky.

K dnešnímu dni je spočítáno více než 13 tisíc podpisů a každým dnem přibývají další. Kdokoliv z občanů České republiky může připojit svůj podpis na petiční archy také na všech pobočkách České pošty.

Více informací o Petici najdete na serveru www.peticeprotismejdum.cz.

Kontakty pro média:

Lukáš Zelený, zeleny@dtest.cz, tel.: +420 734 710 617

 

Poradenská linka časopisu dTest – 299 149 009 – je v provozu každý pracovní den od 9 do 17 hodin a spotřebitelé na ní mohou konzultovat s právními poradci časopisu dTest nejrůznější spotřebitelské problémy, a to za cenu běžného tarifu volání. Od svého spuštění v roce 2010 této možnosti využily již tisíce spotřebitelů a poradenská linka časopisu dTest se tak stala první a nejvyhledávanější cestou k řešení potíží, se kterými se zákazníci na trhu setkávají.

Občanské sdružení spotřebitelů TEST, založeno v roce 1992, je vydavatelem časopisu dTest. Na jeho stránkách jsou publikovány výsledky nezávislých a objektivních testů výrobků, varování před nebezpečnými a zdravotně závadnými výrobky, informace o právech, které chrání spotřebitele a posilují jejich postavení vůči prodávajícím a další rady Sdružení je součástí mezinárodní organizace International Consumer Research and Testing (ICRT) a evropské spotřebitelské organizace BEUC.

Přihlásit