Brožura pomáhá vyvracet omyly spotřebitelů

Obsah záříjového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 9/2023 Obsah záříjového dTestu

Sdílejte

Vydáno: 23.4.2013   

„Zboží vracejte pouze v originálním obalu. Náklady na přepravu ledničky k reklamaci vám neuhradíme. Výrobek reklamujte výhradně v prodejně, kde jste ho zakoupili.“ Věty, které mnohé spotřebitele odradí od uplatnění jejich zákonných práv, a způsobí jim tak nemalou finanční újmu. Přehled nejčastějších spotřebitelských omylů nyní vydáváme v praktické brožuře.

Brožura „Omyly českých spotřebitelů“ přehledně mapuje nejčastější mýty, které jsou mezi zákazníky i prodejci rozšířeny. Ke všem 25 omylům je podáno vysvětlení a návod jak postupovat správně. Brožura je zdarma a můžete si ji nechat zaslat v tištěné podobě, případně stáhnout v elektronické formě.

Brožura „Omyly českých spotřebitelů“ v tištěné podobě je zdarma k dispozici na www.dtest.cz/brozura.

Tematicky se dělí brožura do čtyř kapitol. Jsou jimi: omyly při uzavírání smluv a nakupování, omyly okolo záruk a reklamací, omyly spojené s odstupováním od smluv a omyly týkající se postupu státních orgánů.

Ačkoliv o jednotlivých aspektech nakupování pravidelně informujeme prostřednictvím našeho webu i časopisu, opakovaně se s některými chybami jak ze strany obchodníků, tak i zákazníků, na naší poradenské lince 299 149 009 setkáváme. Proto jsme chtěli vše přehledně shrnout do brožury, která je v případě potřeby vždy po ruce.

Publikace směřuje i do oblasti nakupování na internetu, kde se vyplatí v dnešní době znát svá práva. Zde se například rozšířilo pravidlo, že od smlouvy uzavřené přes internet nemůže spotřebitel odstoupit, pokud si zboží osobně vyzvedl. Jedná se samozřejmě o nesmysl. Na právu na odstoupení nic nemění způsob převzetí zboží.

Přihlásit