dTest nabízí komplexní pomoc obětem předváděcích akcí

Obsah prosincového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 12/2023 Obsah prosincového dTestu

Vydáno: 16.4.2013   

Významný ohlas již před svou premiérou vzbudil dokument „Šmejdi“ z prostředí předváděcích akcí. Sdružení dTest jako mediální partner filmu nabízí seniorům komplexní pomoc a vydává k problematice speciální brožuru.

Nátlak, agrese, promyšlené psychologické praktiky i hrubé násilí. Senioři, kteří budou doživotně žít v nuzných podmínkách, aby mohli splatit dluhy vzniklé nákupem nekvalitních výrobků. To vše mapuje nový publicistický dokument „Šmejdi“. Jeho autorky Sylvie Dymáková a Romana Mazalová rok v převleku navštěvovaly předváděcí akce, aby je zachytily na autentických záběrech a následně doplnily o názory právníka, psychologa a dalších odborníků. Dokument, který jako první komplexně mapuje fenomén předváděcích akcí, vstupuje do kin 18. dubna 2013. Film poté poběží napříč celou republikou a senioři nad 65 let mají vstup zdarma.

Sdružení dTest jako mediální partner dokumentu realizuje kampaň, která pomáhá seniorům, a připravilo pro ně speciální informační servis. Jako základní souhrn informací o předváděcích akcích a o tom, jak se bránit, vydává aktualizovanou brožuru „Jak nespadnout do pasti“. Vedoucí právní poradny dTestu Lukáš Zelený uvádí: „Senioři nebo jejich příbuzní mohou zavolat na poradenskou linku 299 149 009 a brožurku si nechat zdarma zaslat, rovněž je možné si ji stáhnout v elektronické podobě na www.dtest.cz/past. Doporučujeme všem občanům, aby navrhli svým obcím, ať zajistí tyto brožury ve vyšším počtu pro své seniory.“

Doplňující informace a návod jak se bránit lze také získat na speciální části webu, věnující se předváděcím akcím, podomnímu i pouličnímu prodeji. Nejrychlejší přístup na tyto stránky je přes www.dtest.cz/predvadecky. „S individuálními problémy doporučujeme svěřit se našim právním poradcům na poradenské lince 299 149 009,“ uvádí Lukáš Zelený a uzavírá: “Již mnoho seniorů se díky naší pomoci vymanilo z dlouhodobého splácení nechtěných úvěrů uzavřených na předváděcích akcích.“

Dnes se spouští také „petice proti šmejdům“, kterou podporuje dTest a deník Blesk. Zájemci najdou více informací na www.peticeprotismejdum.cz.

Kontakty pro média:

Lukáš Zelený, zeleny@dtest.cz, tel.: +420 734 710 617
Nikola Švábová, svabova@dtest.cz, tel.: +420 731 789 110

 

Poradenská linka časopisu dTest – 299 149 009 – je v provozu každý pracovní den od 9 do 17 hodin a spotřebitelé na ní mohou konzultovat s právními poradci časopisu dTest nejrůznější spotřebitelské problémy, a to za cenu běžného tarifu volání. Od svého spuštění v roce 2010 této možnosti využily již tisíce spotřebitelů a poradenská linka časopisu dTest se tak stala první a nejvyhledávanější cestou k řešení potíží, se kterými se zákazníci na trhu setkávají.

Občanské sdružení spotřebitelů TEST, založeno v roce 1992, je vydavatelem časopisu dTest. Na jeho stránkách jsou publikovány výsledky nezávislých a objektivních testů výrobků, varování před nebezpečnými a zdravotně závadnými výrobky, informace o právech, které chrání spotřebitele a posilují jejich postavení vůči prodávajícím a další rady Sdružení je součástí mezinárodní organizace International Consumer Research and Testing (ICRT) a evropské spotřebitelské organizace BEUC.


Přihlásit