Máte doma sušičku Beko? Zkontrolujte, zda je v pořádku

Obsah prosincového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 12/2023 Obsah prosincového dTestu

Společnost Beko informuje své zákazníky. U modelů sušiček Beko DCU 7330 hrozí rizika poruch, v krajním případě může dojít i k požáru.

Potenciálně rizikovými výrobky jsou sušičky Beko DCU 7330, vyrobené od května do listopadu 2012. Problém se netýká jiných modelů vyrobených před nebo po tomto datu.

Společnost sama uvádí, že získala informace o velmi malém počtu poruch některých modelů sušiček v EU. Důvodem potenciálních poruch jsou kondenzátory dodané externím dodavatelem. Bezpečnostní opatření, která spočívají v úpravě vadných produktů (výměně kondenzátoru), jsou nyní prováděna z preventivních důvodů, neboť v České republice se doposud žádný závadný případ nevyskytnul.

Zástupci společnosti BEKO doporučují: "Zkontrolujte na www.bekocr.cz sériové číslo Vámi zakoupené sušičky. V případě jakýchkoliv pochybností nás kontaktujte telefonicky zavoláním na zákaznické centrum, tel. 800 350 333."

Vzhledem ke sledování výrobních čísel všech distribuovaných spotřebičů jsou pracovníci BEKO schopni přesně stanovit, který konkrétní spotřebič by mohl být dotčený.

Přihlásit