Bezreklamky s.r.o. by se měla zdržet protiprávního jednání

Obsah prosincového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 12/2023 Obsah prosincového dTestu

Sdílejte

Vydáno: 5.4.2013   

Podnikání společnosti Bezreklamky s.r.o neustále provázejí stížnosti spotřebitelů. Nyní jsme provedli důkladný rozbor její činnosti a v otevřeném dopise ji vyzvali k upuštění od užívání nekalých obchodních praktik.

Společnost Bezreklamky slibuje zákazníkům výdělek až několik tisíc měsíčně při obsazení jejich volné plochy využitelné pro reklamu (např. auta či plotu). Nenabízí však skutečné zprostředkování, ale pouhé nabídnutí reklamní plochy na svých internetových stránkách bez jakékoliv záruky výdělku. Po klientovi požaduje zaplatit za tyto služby 3390 korun v prvním roce s automatickým prodlužováním smlouvy, každý rok za 2990 Kč. Spotřebitelé však z jednání společnosti a telefonické nabídky získávají zcela jiný dojem o nabízených službách.

Pokud řešíte spor s touto společností, volejte naši spotřebitelskou poradnu na telefonním čísle 299 149 009. Naši právní poradci jsou připraveni vám s tímto problémem pomoci.

Zákazníci, kteří využívají služeb společnosti Bezreklamky, nechtějí roky inzerovat, ale získat slibovaný pravidelný výdělek. Už sama skutečnost, že inzerce je minimálně na jeden rok, je neobvyklá. Na opravdu fungujícím inzertním portálu by stačilo jen pár dní. Na internetových stránkách společnosti jsou sice informace a podmínky uvedeny poměrně detailně a korektně, avšak k uzavírání smluv dochází telefonicky. Zde již operátoři využívají propracované psychologické metody směřující k uzavření smlouvy a okamžitému vytvoření inzerátu, čímž vylučují zákonné právo na odstoupení od smlouvy v obvyklé čtrnáctidenní lhůtě.

Společnost Bezreklamky své jednání hájí s poukazem na negativní závěry při kontrolách České obchodní inspekce, která se však zabývala jen částí sporných aktivit, a to navíc v individuálních případech. Společnost sama uvádí, že přibližně s deseti procenty svých klientů vede soudní spor, což považujeme za alarmující, zvláště když mnozí zákazníci rezignují, místo aby se soudili. Naopak musejí svá práva aktivně hájit, i když jim už třeba přijde od soudu platební rozkaz. Potom mají šanci u soudu uspět.

Níže si můžete stáhnout ukázku letáčků užívaných společností k získání nových klientů a text výzvy ke zdržení se protiprávního jednání, kterou jsme jí zaslali.

Přihlásit