dTest: Společnost Bezreklamky by se měla zdržet protiprávního jednání vůči spotřebitelům

Obsah březnového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 3/2024 Obsah březnového dTestu

Vydáno: 5.4.2013   

Neustávající stížnosti provázejí podnikání společnosti Bezreklamky s.r.o. S důkladným rozborem její činnosti přichází sdružení dTest, které společnost v otevřeném dopise vyzývá k upuštění od nekalých obchodních praktik.

Společnost Bezreklamky slibuje zákazníkům přivýdělek až několik tisíc měsíčně při obsazení jejich volné plochy využitelné pro reklamu (např. auta či plotu). Nenabízí však skutečné zprostředkování, ale pouhé nabídnutí reklamní plochy na svých internetových stránkách bez jakékoliv záruky výdělku. Po klientovi požaduje zaplatit za tyto služby 3390 Kč v prvním roce s automatickým prodlužováním smlouvy, každý rok za 2990 Kč. Spotřebitelé však z jednání společnosti a telefonické nabídky získávají zcela jiný dojem o nabízených službách.

"Zákazníci, kteří využívají služeb společnosti Bezreklamky, nechtějí roky inzerovat, ale získat slibovaný pravidelný výdělek. Už sama skutečnost, že inzerce je minimálně na jeden rok, je neobvyklá. Na skutečně fungujícím inzertním portálu by stačilo jen pár dní," říká vedoucí poradny dTestu Lukáš Zelený a dodává: „Na internetových stránkách společnosti jsou sice informace a podmínky uvedeny poměrně detailně a korektně, avšak k uzavírání smluv dochází telefonicky. Zde již operátoři využívají propracované psychologické metody směřující k uzavření smlouvy a okamžitému vytvoření inzerátu, čímž vylučují zákonné právo na odstoupení od smlouvy v obvyklé čtrnáctidenní lhůtě."

Společnost Bezreklamky své jednání hájí s poukazem na negativní závěry při kontrolách České obchodní inspekce, která se však zabývala jen částí sporných aktivit, a to navíc v individuálních případech. "Společnost sama uvádí, že přibližně s 10 % svých klientů vede soudní spor, což považujeme za alarmující, zvláště když mnozí zákazníci rezignují, místo aby se soudili. Naopak musí svá práva aktivně hájit, i když jim už třeba přijde od soudu platební rozkaz. Potom mají šanci u soudu uspět,“ doplňuje Lukáš Zelený.

Spotřebitelé, kteří řeší spor se společností Bezreklamky, se mohou obrátit na spotřebitelskou poradnu dTestu na čísle 299 149 009.

Kontakty pro média:

Lukáš Zelený, zeleny@dtest.cz, tel.: +420 734 710 617
Miloš Borovička, borovicka@dtest.cz, tel.: +420 602 519 828

 

Poradenská linka časopisu dTest – 299 149 009 – je v provozu každý pracovní den od 9 do 17 hodin a spotřebitelé na ní mohou konzultovat s právními poradci časopisu dTest nejrůznější spotřebitelské problémy, a to za cenu běžného tarifu volání. Od svého spuštění v roce 2010 této možnosti využily již tisíce spotřebitelů a poradenská linka časopisu dTest se tak stala první a nejvyhledávanější cestou k řešení potíží, se kterými se zákazníci na trhu setkávají.

Občanské sdružení spotřebitelů TEST, založeno v roce 1992, je vydavatelem časopisu dTest. Na jeho stránkách jsou publikovány výsledky nezávislých a objektivních testů výrobků, varování před nebezpečnými a zdravotně závadnými výrobky, informace o právech, které chrání spotřebitele a posilují jejich postavení vůči prodávajícím a další rady Sdružení je součástí mezinárodní organizace International Consumer Research and Testing (ICRT) a evropské spotřebitelské organizace BEUC.

Přihlásit