Test televizorů 2013

Sdílejte

Publikováno v časopise 4/2013

Velikosti televizních obrazovek rok od roku rostou. Úhlopříčka největšího z testovaných modelů přesáhla metr a půl. Obří televizory jsou vhodné ke sledování filmů na blu-ray discích a dalšího obsahu ve vysokém rozlišení. Udělají dojem na sousedy a vy se budete cítit skoro jako v kině. Nehodí se však do každého bytu a mnohé jsou poměrně drahé. Mají kvalitní obraz a dobrý zvuk? Z naší online databáze vybíráme televizory s úhlopříčkou od 116 do 159 centimetrů otestované za posledních šest měsíců.

Dobrou zprávou je, že mnohé z velkých a drahých televizorů nezklamou a skutečně nabízí kvalitní obraz. Mezi jednotlivými modely přesto lze pozorovat větší či menší rozdíly, například co se týče rozpětí pozorovacích úhlů či funkce pro zlepšení plynulosti. Roli hraje i nastavení obrazu – i některé z nejlépe hodnocených modelů mají ve výchozím režimu obraz pouze uspokojivý.

Nehledě na vysoká hodnocení nejlepších modelů se kvalita obrazu v posledních letech v průměru významně nemění. To samé platí i pro zvuk, který je často slabší a v řadě případů vyloženě špatný. Přesto se najdou výjimky. V testech se zaměřujeme i na další funkce televizorů jako jsou 3D, přístup k internetu apod. Krom toho poradíme, jak vybrat pro vás co nejvhodnější rozměry televizoru.


Testované výrobky - televizory (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Televizory 2012-2013 (172 výrobků)
poslední aktualizace: 28.3.2013


Přihlásit