Test rychlovarných konvic 2013

Sdílejte

Publikováno v časopise 4/2013

Rychlost vaření vody a spotřeba elektrické energie nejsou závislé jen na hodnotě elektrického příkonu. Mezi rychlovarnými konvicemi jsou více i méně úsporné přístroje, úspornější konvice přitom nemusí být pomalejší. Problémem některých modelů jsou vysoké teploty povrchových částí.

Rychlovarné konvice mohou ušteřit čas i vaší kapsu. Ne každá konvice se shodným příkonem je stejně rychlá. Rozdíly v rychlosti vaření vody i ve spotřebě elektrické energie jsou dány také tím, jak rychle dokáže konvice automaticky vypnout poté, co uvede vodu do varu. Pořízením úsporné konvice lze ušetřit i stovky korun ročně.

Tepelná izolace jednotlivých výrobků je velmi rozdílná. V testu jsme měřili teplotu pláště, víčka i rukojeti. Především ty části, za které horkou konvici držíte, by se neměly příliš zahřívat. Některé testované modely jsou v tomto ohledu rizikové a při jejich neopatrném používání se snadno nechtěně spálíte.

Test konvic se zaměřil i na snadnost obsluhy a čištění. Testovali jsme i správnost nastavení různých teplot u modelů vybavených termostatem.


Testované výrobky - rychlovarné konvice (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Rychlovarné konvice 2013 (17 výrobků)
poslední aktualizace: 28.3.2013


Přihlásit