Test ochran počítače 2013

Sdílejte

Publikováno v časopise 4/2013

Antivirový program a firewall jsou základem zabezpečení každého počítače s operačním systémem Windows. Vystačíte si se softwarem, který je zdarma, nebo je lepší sáhnout po některém z placených produktů? Dvě věci jsou jisté: jakýkoliv antivir je lepší než žádný a ani ta nejspolehlivější ochrana není dokonalá.

Do testu jsme zařadili 5 zdarma dostupných antivirů a 13 placených bezpečnostních balíčků, které obsahují také další komponenty: firewall, rodičovskou kontrolu apod. V testech jsme sledovali např. úspěšnost produktů při odhalování známých škodlivých programů. Žádnému se nepodařilo detekovat všechny, rozdíly byly přesto patrné.

Zajímalo nás také, jak rychle dokážou produkty reagovat na nové škodlivé programy, tedy jak rychle jsou jejich databáze doplňovány o nové virové definice. V potaz byla brána i kvalita heuristických nástrojů, respektive schopnost odhalit dosud neznámé hrozby. Dále jsme posuzovali např. to, jak účinně produkty chrání před vniknutím infekce do počítače při brouzdání po internetu. V dalších zkouškách jsme se zaměřili rovněž na funkci firewallu, snadnost obsluhy programů či jejich vliv na chod počítače.

Jaký bezpečnostní software dopadl nejlépe? Jak velký je rozdíl mezi placenými a zdarma dostupnými verzemi antivirů? Na tyto a podobné otázky odpoví test.


Testované výrobky - ochrany počítače (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Ochrana počítače 2013 (18 výrobků)
poslední aktualizace: 27.3.2013


Přihlásit