Test benzínových sekaček 2013

Sdílejte

Publikováno v časopise 3/2013

Rozdíly v kvalitě sekaček na trávu nejsou tak výrazné jako rozdíly v jejich cenách. Nejlepší sekačku v testu lze pořídit za necelých třicet tisíc korun, prakticky stejné výkony má i model za sedm tisíc. Prakticky všechny testované sekačky byly velmi hlučné a měly vysokou spotřebu paliva.

Benzínové sekačky na trávu s větším záběrem jsou vhodné pro střední až větší zahrady. Některé výrobky jsou poměrně drahé. V testu jsme srovnali jak výrobky nižší cenové kategorie, tak ty, které patří k nejdražším na trhu. Soustředili jsme se především na to, jak dobře jednotlivé modely sečou trávu.


Test ukázal, že rozdíly v kvalitě nejsou zdaleka tak velké jako rozdíly v ceně. Velmi kvalitní sekačku lze pořídit i za cenu pod deset tisíc korun, i když všechny levné modely zdaleka kvalitní nejsou. Platí to ale i naopak, dražší modely si mnohdy v testu nevedly tak, jak byste podle ceny očekávali.


Problémem benzínových sekaček je vysoká spotřeba pohonných hmot i hlučnost. I přesto jsou mezi jednotlivými modely rozdíly a lze si vybrat sekačku tišší i úspornější.

 


Testované výrobky - benzínové sekačky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Benzínové sekačky starší (37 výrobků)
poslední aktualizace: 27.2.2013


Přihlásit