Finance: Kreditní karty

Publikováno v časopise 3/2013

Naše doba se stále proměňuje. Nic není pevné, vše mění svůj obsah i tvar a tržní ekonomika má dnes vliv i na oblasti, kde ještě donedávna tržní principy neplatily anebo nebyly tak významné.

Stále větší důraz se v současné době klade na možnost platit téměř na všech obchodních místech platební kartou. Někdy dokonce slýcháme, že je téměř pro každého dosažitelné své tužby naplňovat i přesto, že mu to jeho příjem neumožňuje. Cesta je jednoduchá, kreditní karta nebo spotřebitelský úvěr.

Ovšem ona není kreditní karta jako kreditní karta. Většinou každý má ke svému bankovnímu účtu platební kartu, jenže to není ta klasická kreditka, nýbrž takzvaná debetní karta, přes kterou čerpáte vlastní finance. Ryze kreditní neboli úvěrová karta je vydávána v bance nebo často přímo u obchodníka a funguje opačně, tedy že zákazník dostane k dispozici finanční prostředky, které pak splácí. O jejich výhodách a nevýhodách se dočtete v článku.

Další alternativou, jak si splnit sny, na které nemáte potřebné finanční prostředky, je spotřebitelský nebo hotovostní úvěr. Ten je rozhodně lepší, dalo by se říct, i přátelštější variantou půjčky než kreditní karta. Tu doporučujeme jen jedincům se silnou vůlí.Přihlásit