Nevíte si rady? Pomůžeme vám!

Obsah záříjového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 9/2023 Obsah záříjového dTestu

Víte, že poradci dTestu jsou připraveni vám bezplatně poradit při řešení spotřebitelského problému? Tušíte, kde ověřit, zda vámi koupený výrobek není nebezpečný? A už jste vyzkoušeli srovnávač, který napoví, s jakým tarifem telefonovat nejvýhodněji? 

Spotřebitelská poradna

Neuspěli jste s reklamací zboží? Chcete odstoupit od nevýhodné smlouvy? Přišlo vám podezřelé vyúčtování za telefon? Nebo si jen nejste jisti, jaká práva jako spotřebitel máte?

Na telefonním čísle 299 149 009 či 222 767 221 vám naši odborní poradci každý všední den mezi 9. a 17. hodinou odpoví na jakékoli dotazy z oblasti ochrany spotřebitele.

Dozvíte se, jak postupovat při reklamaci a vrácení zboží, co dělat s nebezpečným výrobkem,  jak odstoupit od smlouvy uzavřené na předváděcích akcích či přes internet, jaká práva máte, když si vezmete spotřebitelský úvěr a mnoho dalšího. Poradenství poskytujeme zdarma, vy zaplatíte pouze cenu běžného hovorného.

Zejména pro jednodušší spotřebitelské dotazy doporučujeme využít naši bezplatnou elektronickou poradnu

Další informace najdete zde.

 

Databáze nebezpečných výrobků

Databáze shromažďuje informace o nebezpečných výrobcích z evropského systému RAPEX a dále od českých dozorových orgánů (ČOI, SZPI, SÚKL) a z výsledků vlastního testování výrobků dTestu. Včasným předáním informace se dostane varování k širšímu okruhu příjemců, což dále napomůže eliminaci rizik, pro která je výrobek označován za nebezpečný.

Databázi mohou využívat nejen spotřebitelé, ale například i výrobci a prodejci výrobků, aby měli přehled, zda nemají nebezpečné výrobky ve své nabídce.

  • Nahlášení výrobku - systém umožňuje shromažďování informací od spotřebitelů, kteří se domnívají, že se setkali s nebezpečným výrobkem. Po přijetí podnětu spolupracujeme s odpovědnými místy a kontrolními orgány.
  • Varování e-mailem - databáze je doplňována průběžně a registrovaní uživatelé si mohou nechat zasílat její týdenní aktualizaci prostřednictvím e-mailu. Můžete si nechat zasílat informace pouze z vámi vybraného segmentu (děti, auto apod.)
  • Pro majitele obchodů - po registraci vašeho e-mailu si můžete stáhnout data o veškerých, případně vámi vybraných výrobků v databázi. Tato funkce slouží pro získání přehledu o tom, zda se v nabídce vašeho obchodu nevyskytuje zboží z této databáze. Můžete získat přehledný soupis názvů výrobků, jejich popis a zpravidla také jejich čárové (EAN) kódy.

www.nebezpecnevyrobky.cz

 

Srovnávač mobilních tarifů

Srovnávací databáze mobilních tarifů je určená pro spotřebitele, kteří považují nabídky operátorů za nepřehledné. Ve srovnávači je vždy zohledněna maximální cena, kterou zaplatíte, ať voláte do kterékoliv sítě.

www.dtest.cz/tarify

Přihlásit