dTest: Stop předraženým šmejdům

Obsah záříjového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 9/2023 Obsah záříjového dTestu

O tom, co je dobré často nerozhoduje cena, známá značka a už vůbec ne mohutná reklama slibující zázraky. V dTestu to dobře víme. Kvalitu zboží na trhu sledujeme od roku 1992 a jsme jediní, kteří vydávají nezávislé testy a nepublikují žádnou reklamu.

Několik příkladů z poslední doby

Za nejhorší výrobek z testu napařovacích žehliček zveřejněného v únoru 2013, žehličku Solac CVG9605 New Electronic Evolution zaplatíte v obchodech v průměru 2030 Kč. Vítěze testu, Philips GC3320/02, přitom pořídíte za 910 Kč.
Mezi čtyřmi extra panenskými olivovými oleji, které byly v našem testu z října 2012 hodnoceny známkou nedostatečně, se octl i nejdražší výrobek celého testu - olej Basso Organic Extra Virgin Olive Oil for Kids. Sto mililitrů tohoto výrobku vás přijde na 76 Kč.
Vysavače Electrolux ZJM 6820 a Dyson DC 37 Animal turbine mají sice oba velmi dobrou účinnost vysávání (83, resp. 80 %), průměrná cena prvního z nich však činí 2310 Kč a za druhý zaplatíte 13220 Kč.

Co dalšího s dTestem získáte?

Součástí předplatného dTestu jsou přístup do online databáze výsledků testů více než 10 000 výrobků, služby spotřebitelské poradny zdarma, praktické dárky usnadňující každodenní život a nyní také mobilní aplikace dTest pro telefony s operačními systémy Android a iOS.

 

Jak pracujeme?

  • objektivně
    Výrobky nakupujeme anonymně v běžné obchodní síti. Výrobci ani prodejci nemohou ovlivnit náš výběr. Pro hodnocení výrobků používáme objektivní kritéria.
  • nezávisle
    Náklady na testy a další naši činnost hradíme z předplatného a z veřejných zdrojů. Spolupracujeme s největšími evropskými a světovými spotřebitelskými organizacemi. Testy probíhají v nezávislých laboratořích.
  • bez reklam
    Inzerenti ovlivňují nezávislost médií. V našem časopise ani na našich webových stránkách žádnou reklamu nenajdete.

Přihlásit