Test žehliček a parních stanic 2013

Publikováno v časopise 2/2013

Klasická napařovací žehlička, nebo modernější parní stanice? Jednoduše řečeno, parní stanice se vyplatí spíš tam, kde se žehlí větší množství prádla. Manipulace s ní je přece jen komplikovanější a časově náročnější. Na druhou stranu testy ukázaly, že prádlo vyžehlí lépe.

Co zjistil dTest o napařovacích žehličkách a parních stanicích?

Žehlicí test: V rámci našeho testování si musely jednotlivé modely žehliček poradit s oblečením z polyesteru/bavlny, bavlny a džínoviny. Dílčí testy se lišily teplotou při žehlení. Jak se zhostily žehličky svého úkolu?

Pohodlí při žehlení: Chcete-li si zpohodlnit žehlení, vybírejte žehličku podle hmotnosti (nejlépe do dvou kilogramů). Pohodlnější jsou i přístrojem s teflonovým povrchem žehlicí desky. Ten zajišťuje pohodlnější „skluz“ po látce.

O parních stanicích: Vyplatí se v domácnostech, ve kterých se žehlí větší množství prádla. Mají větší zásobník na vodu, jsou lehčí a práce s nimi je jednodušší. Celkově lépe žehlí. Z nevýhod uveďme především pomalejší uvedení do provozu.

Naše hodnocení: Do celkového hodnocení napařovacích žehliček a parních stanic jsme promítli odolnost vůči zanesení, obsluhu, žehlení s napařováním, odolnost žehlicí desky a výdej páry.

dTest je tu pro vás. Sháníte novou napařovací žehličku či parní stanici a nevíte, jaký model zvolit? Předplaťte si časopis dTest. Usnadní vám výběr konkrétního přístroje.


Žehličky 2013–2018 (porovnat)

Parní stanice 2014 (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Parní stanice 2014 (21 výrobků)
poslední aktualizace: 28.5.2014
Žehličky 2013–2018 (144 výrobků)
poslední aktualizace: 27.9.2018


Přihlásit