Test jednoúčelových a multifunkčních tiskáren 2013

Publikováno v časopise 2/2013

Koupě tiskárny vás v dnešní době nemusí přijít draho. Vybírat můžete mezi inkoustovou a laserovou technologií a také mezi jednoúčelovými a multifunkčními zařízeními. Pokud plánujete tisknout častěji, vyplatí se nehledět jen na pořizovací cenu. Jak ukázal test, v nákladech na tisk jsou poměrně značné rozdíly.

Co zjistil dTest o tiskárnách?

Laserová či inkoustová tiskárna: Nemůžete se rozhodnout? Obecně nelze říct, která je lepší. Záleží na účelu využití. Univerzálnější jsou inkoustové tiskárny, k tištění větších objemů textu zas laserové.

Náklady na tisk: Při uvažování o ceně neberte v potaz pouze pořizovací náklady. Tisknete-li hojně, zajímat by vás měly i náklady na provoz. Naše testy neodhalily jednoznačný vliv mezi cenou tiskárny a cenou za vytištěnou stránku.

Multifunkční zařízení: V popředí jsou v dnešní době multifunkční zařízení, která nejen tisknou, ale i skenují a kopírují či dokonce faxují. Je kvalita skeneru a kopírky dostatečné pro běžné účely. Jaké jsou nedostatky těchto zařízení?

Naše hodnocení:Hodnotili jsme zvlášť jednoúčelové tiskárny a multifunkční přístroje. U obou skupin jsme zkoumali kvalitu a rychlost tisku, obsluhu, práci v síti, přímý tisk fotografií, spotřebu elektrické energie a vybavenost. U multifunkčních přístrojů jsme brali v potaz také kvalitu skeneru a kopírky.

dTest je tu pro vás. Chystáte se koupit tiskárnu a chcete znát vaše možnosti i to, na co si dát pozor? Předplaťte si časopis dTest a budete vědět více.


Testované výrobky - tiskárny (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Tiskárny jednoúčelové a multifunkční 2010-2015 (298 výrobků)
poslední aktualizace: 29.2.2016


Přihlásit