Test zahradních pilek 2013

Sdílejte

Publikováno v časopise 2/2013

Zahradní pilky využijete především k prořezu stromů. Kvalitní pilka musí mít hladký řez a měla by vydržet dlouho. S některými levnějšími modely se zbytečně nadřete, jiné se příliš brzy ztupí. Testující byli nejvíce spokojeni s drahými poloprofesionálními výrobky.

Co zjistil dTest o zahradních pilkách?

Laboratorní testy: V laboratoři jsme zkoumali celkovou kvalitu pilky včetně její výdrže.  Zaměřili jsme se i na tvrdost listů a zubů pily. Ukázaly se rozdíly v použitém materiálu. A jak je to s bezpečností jednotlivých výrobků?

Zahradní pilky v praxi: Výrobky v praxi hodnotili profesionální zahradníci s letitými zkušenostmi s péčí o dřeviny. Prozradíme vám jejich celkový dojem z přístrojů, ale i další jejich vlastnosti.

Prořez stromů: Víte kdy a jak prořezávat stromy? Dáme vám několik základních rad a samozřejmě vám konkrétní přístroje přiblížíme. Testující byli nejvíce spokojeni s drahými poloprofesionálními výrobky.

Naše hodnocení: V rámci hodnocení zahradních pilek jsme se soustředili na řezání, čepel, rukojeť, bezpečnost, celkový dojem a provedli jsme také zátěžový test.

dTest je tu pro vás. Tentokrát jsme pro vás testovali zahradní pilky. Jaký model bude pro vás nejvhodnější? Předplaťte si časopis dTest a budete vědět více.


Databáze testovaných výrobků

Zahradní pilky (6 výrobků)
poslední aktualizace: 31.1.2013


Přihlásit