Kam v Evropě na lyže

Obsah prosincového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 12/2023 Obsah prosincového dTestu

Chcete do velkého rušného střediska s komplexními službami, nebo máte radši menší klidnější areály? Právě tato volba může být alfou a omegou kvality vaší zimní dovolené. Pomoci s výběrem zimní dovolené může rozsáhlý průzkum služeb a cen téměř 400 lyžařských středisek z 26 zemí Evropy.

Čemu věnovat pozornost

 • Zvažte, co opravdu potřebujete. Velká alpská lyžařská střediska nabízejí stovky kilometrů sjezdovek, řadu zábavních prvků na sjezdovkách a pestré doplňkové služby. Jsou tedy vhodné pro vášnivé lyžaře, kteří chtějí něco navíc. Rodiny s malými dětmi spíše uvítají malé středisko s kratšími svahy a nižšími cenami.
   
 • Věnujte čas výběru místa zimní dovolené. Kompletní přehled všech středisek zahrnutých do průzkumu najdete na www.dtest.cz/lyzarska-strediska. Výsledky je možné filtrovat podle nejrůznějších kritérií a vybrat si tak ten správný areál pro vás.
   
 • Hledejte slevy. S předstihem si zjistěte, co je potřeba k získání slevy na cenu skipasu (průkaz studenta atp.). Ski areály poskytují rodinné slevy, slevy pro děti, teenagery i seniory či speciální časově omezené slevy. Díky pečlivému porovnání cen můžete ušetřit tisíce korun.
   
 • Myslete na pojištění. Připojištění pro případ nehody se může v nepříjemné situaci hodit. Například zapojení helikoptéry do převozu raněného z hor může stát od 4000 do 8000 eur.
   
 • Pamatujte si číslo 112. Jde o celoevropské telefonní číslo tísňového volání.

Přihlásit