Vyjádřete svůj názor ve všelidovém hlasování

Obsah srpnového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 8/2021 Obsah srpnového dTestu

Trápí vás kvalita potravin, ceny telekomunikačních operátorů či třeba bankovní poplatky? Označte svůj nejpalčivější spotřebitelský problém ve všelidovém hlasování.

Hlasujte ZDE

Alkoholtestery, které neměří správně, dětské hračky plné jedovatých ftalátů či kečupy bez rajčat. Z praxe spotřebitelské poradny časopisu dTest vyplývá, že nejčastějším předmětem stížností českých zákazníků je nekvalitní zboží. S tím souvisí následné reklamace, dohadování se s nepoctivými prodejci či výrobci a někdy řešení zdravotních problémů.

Také společenská debata se při zmínce o úrovni českého trhu a nabídce v obchodech často zaměří na kvalitu, především pak potravin. I pro nás jsou testy potravin velmi důležité téma. Jen za poslední rok jsme objevili během testování mnohé výrobky, které nelze s čistým svědomím doporučit ke konzumaci. Namátkou lze vyjmenovat nálezy pesticidů v černých čajích, insekticidní přípravek DDT v olivovém oleji, kávu s rezidui jedovatých plísní či mražené filety, u kterých platíme především za vodu.

Jsme si ovšem vědomi, že spotřebitelských problémů je mnohem více a chceme dát šanci všem na ně upozornit. Zorganizovali jsme všelidové hlasování, ve kterém může každý vyjádřit názor na situaci spotřebitelů v České republice. Informace o hlasování přijde mnohým lidem písemně do poštovní či e-mailové schránky. Nejjednodušším způsobem je pak hlasovat na www.dtest.cz/hlasovani. K dispozici je výběr ze sedmi kategorií, případnou osmou kategorii může doplnit každý sám podle svých zkušeností.

Hlasování probíhá do 20. ledna a jeho výsledky mají sloužit nejenom jako sonda do problémů českých spotřebitelů, ale především pro stanovení toho, kterým oblastem se budou právníci a redaktoři časopisu dTest primárně věnovat. Nemůžeme zaručit, že odstraníme všechny nepoctivé obchodníky a nekvalitní potraviny z trhu. Budeme ale závažné případy medializovat, vyzveme nepoctivé výrobce a prodejce k nápravě, budeme trvat na potrestání ze strany státních orgánů a zveřejníme návody, jak se v problematické situaci zachovat.

Přihlásit