Test lyžařských přileb 2013

Sdílejte

Publikováno v časopise 1/2013

Všechny přilby pro zimní sporty chrání lépe než vlněná čepice. Mnohé naráží na potíže s nastavením a pohodlným nošením. Jiné obtěžují při jízdě nepříjemným hvízdáním. I v lyžařských přilbách jsme nalezli zvýšené množství nežádoucích chemických látek. Dobrou přilbu lze pořídit již za dva tisíce korun.
 

Co zjistil dTest o lyžařských přilbách?

Testované přilby: Z našeho testu se dozvíte, které přilby nejlépe tlumí náraz a na co si při výběru dát pozor. Důležité je vybrat si model nezkreslující vnímání okolních zvuků. Na svahu byste měli mít přehled.

Pohodlí lyžařských přileb: Základní funkcí přilby je zajištění vysoké míry ochrany. Podceňovat nelze ani pohodlí přilby. Nekupujte si model, který vám dobře nesedne. Většina námi testovaných přileb je pohodlná.

Nežádoucí látky v přilbách: Ani u lyžařských přileb jsme se nevyhnuli nálezu látek rizikových pro lidské zdraví. U jednoho modelu jsme zaznamenali zvýšený obsah ftalátů.

Naše hodnocení: Při hodnocení kvality lyžařských helem jsme brali v potaz ochranu a zpracování, vlastnosti při jízdě, obsluhu či přítomnost nežádoucích látek.

dTest je tu pro vás. Tentokrát vám pomůžeme najít vhodnou lyžařskou přilbu. Také se chystáte na hory a chcete si zajistit kvalitní, ale zároveň pohodlnou ochranu hlavy? Předplaťte si časopis dTest a budete vědět více.


Testované výrobky - lyžařské přilby (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Lyžařské přilby (16 výrobků)
poslední aktualizace: 3.1.2013


Přihlásit