Test GPS navigací 2013

Sdílejte

Publikováno v časopise 1/2013

Prodeje klasických navigací klesají, čím dál více motoristů se uchyluje k aplikacím pro chytré telefony. Test ukázal, že při srovnání s jednoúčelovými zařízeními obstojí. Některé však mají řadu much. Do přehledu jsme zařadili navigace nově otestované i již dříve publikované, avšak stále aktuální. Která bude cestou na dovolenou provázet právě vás?

Co zjistil dTest o GPS navigacích?

Klasické versus mobilní navigace: V testu jsme se zaměřili nejen na klasické navigace, ale rovněž na stále častěji používané aplikace pro chytré telefony. Dokáží plně obstát? Jaké jsou jejich případné nedostatky?

Testování navigací: Klasické i mobilní navigace jsme testovali stejným způsobem. Pro zajištění shodných podmínek jsme prováděli testy v laboratoři s využitím simulátoru GPS signálu.

Navigace zdarma: Za navigaci nemusíte utrácet. Mnozí řidiči budou spokojeni i se zdarma dostupnými navigacemi pro mobilní telefony. Některým je však lepší se vyhnout.

Naše hodnocení: Při hodnocení kvality GPS navigací jsme brali v potaz kvalitu navigování, rychlost, pohodlnost obsluhy, vybavenost, konstrukci přístroje či vlastnosti aplikace.

dTest je tu pro vás. Tentokrát nabízíme pomocnou ruku všem, kteří shánějí navigaci. Vyberete si klasickou či mobilní? Jaké GPS navigace dopadly v našem testu nejlépe? Předplaťte si časopis dTest a budete vědět více.


Databáze testovaných výrobků

GPS navigace (108 výrobků)
poslední aktualizace: 31.5.2021


Přihlásit