Test kombinovaných mikrovlnných trub 2013

Sdílejte

Publikováno v časopise 1/2013

Mikrovlnné trouby nejsou dnes jen prostými přístroji pro rychlý ohřev jídla. Tváří se, že dokážou zastoupit i klasické domácí trouby. Umí údajně grilovat kuře, upéct koláč a zastanou i funkci horkovzdušné trouby. Zjistili jsme, že to v praxi tak úžasné není a zmiňované funkce jsou často jen do počtu. Ovšem na reklamním letáku přece více vypadá lépe.

Co zjistil dTest o kombinovaných mikrovlnných troubách?

Kombinované mikrovlnné trouby a jejich funkce: Tato zařízení se pyšní mnohými funkcemi. Někdy jsou však jen do počtu.

Kvalita rozmrazování: Rozmrazujete-li pokrm a následně ho hned ohříváte, kvalitu rozmrazování nezkoumáte. Jiná situace nastane, pokud chcete mražené maso připravit k dalšímu zpracování. V rámci testu jsme zkoušeli rozmrazit půl kilogramu mletého hovězího. Jak test dopadl?

Další funkce a jejich nedostatky: Mnohé mikrovlnné trouby jsou vybaveny grilem. Výsledky našeho grilování však byly průměrné, někdy ani to ne. Našli jsme i další nedostatky, např. chybně deklarovanou spotřebu elektrické energie.

Naše hodnocení: Při testování kvality jednotlivých modelů jsme brali v potaz přípravu pokrmů, obsluhu, spotřebu elektrické energie, hlučnost a využitelný objem.

dTest je tu pro vás. Tentokrát pomůžeme všem, kteří se rozhlížejí po kombinované mikrovlnné troubě. Jaký model vybrat a co od tohoto zařízení očekávat? Předplaťte si časopis dTest a budete vědět více.


Testované výrobky - mikrovlnné trouby (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Mikrovlnné trouby 2013 a 2014 (32 výrobků)
poslední aktualizace: 28.2.2016


Přihlásit