Test pražené mleté kávy 2013

Publikováno v časopise 1/2013

Zdravotně nezávadná, co do chuti a vůně však spíše průměrná nebo podprůměrná – tak v našich testech dopadla mletá pražená káva z českých supermarketů. Důležité poselství pro náruživé konzumenty kávy je značné množství kofeinu v některých výrobcích. Nadměrný příjem kofeinu tělu neprospívá. V testu se také ukázalo, že kvalita a cena nemusí jít ruku v ruce.

Co zjistil dTest o pražené mleté kávě?

Testovaná mletá káva: V laboratoři jsme analyzovali supermarketové kávy dostupné nejen na českém trhu, ale i ve Švédsku a Dánsku. Kvalita je zhruba stejná. Otázkou je, jestli je to dobře.

Obsah kofeinu: Káva se liší obsahem kofeinu. Zatímco některé kávy můžete vypít více šálků, aniž byste se kofeinem předávkovali, u jiné jsou i tři šálky příliš.

Chuť, vůně a škodlivé látky: Kvalitní káva by měla příjemně vonět a dobře chutnat. V tom testované výrobky pokulhávaly. Jaká značka dopadla nejlépe? Dobrou zprávou je, že žádná z testovaných káv neobsahuje nadlimitní množství mykotoxinu.

Naše hodnocení: Při posuzování kvality pražené mleté kávy jsme brali v potaz senzorické hodnocení, přítomnost žádoucích i nežádoucích látek a deklarace na obalu.

dTest je tu pro vás. Tentokrát přinášíme informace pro příznivce kávy. Rádi si pochutnáte na kvalitní pražené mleté kávě? Po jakém výrobku na našem trhu sáhnout? Předplaťte si časopis dTest a budete vědět více.


Testované výrobky - pražená mletá káva (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Pražená mletá káva (27 výrobků)
poslední aktualizace: 3.1.2013


Přihlásit