Příběhy k pláči i smíchu

Obsah říjnového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 10/2023 Obsah říjnového dTestu

Sdílejte

Vydáno: 30.12.2012   

Spotřebitelská poradna časopisu dTest vyřešila za rok 2012 bezmála 17 tisíc případů. Právní poradci zde obvykle řeší závažné případy porušování práv spotřebitelů. Jsou však situace, kdy setkání s prodejci či poskytovateli služeb zákazníky nejprve řádně potrápí, ale po čase se nad ním již mohou pobavit.

Spotřebitelský problém? Volejte naši spotřebitelskou poradnu na telefonním čísle 299 149 009 nebo využijte kontaktní formulář na www.dtest.cz/e-poradna. Naši právní poradci jsou připraveni vám s tímto problémem pomoci.

Je to i případ klienta, který se snažil vyřešit svou reklamaci na zákaznické lince jednoho z mobilních operátorů. Po složité diskuzi mu vyčerpaná operátorka sdělila, že jej přepojí někam, kde jeho problém spolehlivě vyřeší. Klient se však velmi divil, když po zvednutí telefonu se na druhé straně ozvalo "Psychiatrická léčebna, Praha - Bohnice".

Reklamace obuvi patří snad k těm nejčastějším. Prodejci ovšem zkoušejí různé triky. Například při uznané reklamaci jedné z bot vrátil zákazníkovi pouze polovinu kupní ceny páru. A důvod? Poškozená bota je přeci pouze jedna, druhou může zákazník zcela běžně užívat. Zaměstnanec stejného obchodu také zákazníkovi vysvětlil, že nápis „water resistant“ na obuvi neznamená, že do bot nenateče voda z vlhké trávy, a že v žádném případě by se tyto boty neměly nosit za deště.

Reklamace mouky je naopak spíše raritou. Pokud v ní však najdete larvy, zpravidla to jen tak nenecháte. Zákaznice, která nelenila a hned druhý den utíkala se závadným výrobkem do obchodu, se zde setkala se všetečnými dotazy personálu na téma - jak asi vypadá její kuchyně a zda v ní podobné larvy běžně nežijí.

Pozor si od nynějška bude dávat také klientka při nákupu výhodných balení „3 + 1 zdarma“. Když totiž tímto způsobem nakoupila úsporné žárovky a vzápětí šla jednu z nich reklamovat, prodavačka jí s kamenným výrazem oznámila, že se jedná právě o žárovku, která byla zdarma jako dárek, a reklamovat tedy nelze.

Přihlásit