Test sušiček prádla s tepelným čerpadlem 2012

Sdílejte

Publikováno v časopise 12/2012

Sušičku prádla si již můžete pořídit bez obav o svůj účet za elektřinu. Modely s tepelným čerpadlem mají přijatelnou spotřebu elektrické energie. Sice jsou ještě drahé, ale jejich ceny klesají. Oproti běžným kondenzačním sušičkám mohou mít o více než polovinu nižší spotřebu. Úsporné sušičky je však třeba pravidelně čistit.

Co zjistil dTest o sušičkách prádla s tepelným čerpadlem?

Sušičky prádla: Pronikají i do českých domácností, ale zatím jen pozvolna. Důvodů, proč se masivně nerozšiřují, je několik. Tím hlavním je pravděpodobně vysoká spotřeba elektrické energie.

Sušičky s tepelným čerpadlem: Oproti běžným kondenzačním sušičkám mají nižší spotřebu, a to až o polovinu. V posledních letech klesají i jejich ceny a stávají se dostupnějšími pro více domácností. Stále jsou však finančně poměrně nákladnou záležitostí.

Nepodceňujte údržbu: Vyberete-li si sušičku s tepelným čerpadlem, nezapomínejte na její pravidelnou údržbu. Budou-li ve filtru bubnu či filtru kondenzátoru nečistoty, spotřeba elektrické energie vzroste.

Naše hodnocení: Při hodnocení jsme brali v potaz spotřebu elektrické energie, délku programů, obsluhu, účinnost kondenzace, rovnoměrnost sušení, hlučnost, mačkání prádla a sušení.

dTest je tu pro vás. Tentokrát pomůže všem, kteří uvažují o sušičce. Jaký typ a konkrétní model vybrat? Vyplatí se vám sušička s tepelným čerpadlem? Předplaťte si časopis dTest a budete vědět více.


Testované výrobky - sušičky prádla (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Sušičky prádla 2012 (12 výrobků)
poslední aktualizace: 29.11.2012


Přihlásit