Test MP3 a multimediálních přehrávačů 2012 II.

Sdílejte

Publikováno v časopise 12/2012

Navzdory rostoucí konkurenci mobilních telefonů mají přenosné přehrávače stále své příznivce. Zatímco některé se velikostí a funkcemi od chytrých telefonů nijak výrazně neliší, jiné jsou malé jako krabička od sirek a váží jen pár desítek gramů. Rozhodnutí, po kterém typu sáhnout, by se mělo krom jiného odvíjet také od zamýšleného využití.

Co zjistil dTest o MP3 a multimediálních přehrávačích?

Přehrávače a jejich další funkce: I malé přehrávače nabízejí zobrazování fotografií a přehrávání videí. Většinou však u nich tyto funkce nedoceníte. Displej je totiž příliš malý a nekvalitní.

Mobily a přehrávače: Obě kategorie se sbližují. Chytré telefony mohou přehrávač plně nahradit. V případě, že máte jen základní mobil, jsou pro vás vhodnou volbou pokročilé multimediální přehrávače.

Jak je to s hlasitostí: Poslech hlasité hudby má negativní dopad na sluch, což vedlo ke vzniku norem pro osobní hudební přehrávače. Reálná maximální hlasitost je však ovlivněna i sluchátky, a tak se může stát, že po připojení jiných bude hrát přístroj tišeji, než byste si přáli.

Naše hodnocení: Při hodnocení kvality přehrávačů jsme brali v potaz obsluhu, kvalitu zvuku, prohlížení videa a fotografií, provozní dobu, mobilitu, vybavenost a odolnost.

dTest je tu pro vás. Tentokrát jsme testovali MP3 a multimediální přehrávače. Vyplatí se vám, nebo raději budete poslouchat hudbu z mobilu? A jaký konkrétní přístroj případně vybrat? Předplaťte si časopis dTest a budete vědět více.


Testované produkty (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

MP3 a video přehrávače (141 výrobků)
poslední aktualizace: 29.11.2012


Přihlásit