Šéfredaktorka dTestu Ida Rozová zemřela

Obsah záříjového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 9/2021 Obsah záříjového dTestu

Vydáno: 19.11.2012   

S velikou lítostí a smutkem v srdcích oznamujeme, že nás navždy opustila zakladatelka časopisu dTest a jeho dlouholetá šéfredaktorka, paní Ida Rozová.

Ida Rozová (1. 4. 1951 – 18. 11. 2012)

Narodila se v Krucemburku na Vysočině. Na Právnické fakultě UK v Praze získala titul doktorky práv.

Zalíbení v novinářské práci našla díky spolupráci s časopisem Mladý svět. Následně spolupracovala s redakcí časopisu Dikobraz, kde vedla rubriku „Vaše starosti na naše ostny“.

Inspirována činností spotřebitelské organizace ve Velké Británii, založila v roce 1992 Občanské sdružení spotřebitelů TEST a začala budovat časopis dTest s testy výrobků a služeb s krédem „objektivně, nezávisle, bez reklam“.

Díky svému maximálnímu nasazení dokázala udržet vydávání měsíčníku dTest i ve složitých dobách, kdy po několik let veškeré břímě vydávání leželo jen na ní. Postupně se podařilo rozšířit tým sdružení a rozvinout jeho aktivity. Občanské sdružení spotřebitelů TEST se v posledních letech stalo nejvýznamnější spotřebitelskou organizací v ČR, věnující se mj. i oblasti spotřebitelských práv a poradenské činnosti.

 

Ochrana spotřebitelských práv ležela Idě Rozové vždy na srdci. Všichni spolupracovníci z časopisu dTest se vynasnaží na její práci navázat a rozvíjet činnost sdružení v jejím odkazu i nadále.

Přihlásit