Test digitálních fotoaparátů 2007

Publikováno v časopise 12/2007

Manipulace s některými dnešními digitálními fotoaparáty je velmi snadná. Stačí mačkat spoušť a máte k dispozici fotografie, které budou pro vás milou a hlavně kvalitní vzpomínkou.

Co zjistil náš test o digitálních fotoaparátech?

Kompaktní kvalita: Jak je to s vyspělou technologií digitálních fotoaparátů? Opravdu je manipulace s nimi tak jednoduchá? Testovali jsme pro vás 18 přístrojů a známe jejich kvalitu. Zaměřili jsme se i na expozici, ostření, sekvenci snímků atd.

Zvyšování rozlišení: Stálé zvyšování rozlišení je reklamou, na kterou výrobci lákají své zákazníky. Otázkou je, zda tak vysoké rozlišení skutečně potřebujete. Obrovské rozlišení nemusí vždy představovat výhodu.

Fotoaparát versus kamera: Chcete nahradit kameru fotoaparátem? Většina přístrojů umí natáčet videosekvence. Pokud však chcete jejich vysokou kvalitu, budete si muset pořídit digitální kameru.

Paměť: Interní paměť většiny digitálních fotoaparátů je malá. Víme, které výrobky jsou vybavené paměťovou kartou s dostatečnou velikostí. Paměťovou kartu lze dokoupit, ovšem jejich ceny jsou poměrně vysoké.

Nabíjení: Kompakty mají zpravidla vlastní baterii, která dlouho vydrží a můžete ji nabít. Co když ale nejste u elektrického zdroje? Lepší je pořídit si fotoaparát fungující i na standardní baterie. Existují i nabíječky tužkových baterií do autozásuvky, USB slotu atd.

TEST je tu pro vás. Tentokrát jsme se zaměřili na digitální fotoaparáty se snadným ovládáním. Co byste o nich měli vědět? Jaký si pořídit? Předplaťte si náš test a budete vědět více.


Testované výrobky - fotoaparáty (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Starší testy fotoaparátů (357 výrobků)
poslední aktualizace: 1.6.2010

Přihlásit