Jak vybrat zubní nit či kartáček

Obsah únorového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 2/2024 Obsah únorového dTestu

Sdílejte

Aktualizováno: 1.11.2012

Výběr pomůcky mezizubní péče je velmi individuální. Nejdůležitějším kritériem je velikost mezizubních prostor, výběr ovlivňují také trvale nasazená rovnátka či můstky. Na trhu jsou zubní nitě a pásky s pomůckami na jejich držení či napínání, dále flaušové zubní nitě a mezizubní kartáčky.

Začátečníci raději volí voskovanou nit, kterou vnímají jako snadnější na zacházení. Jednodušší co do používání (ale také dražší) je zubní nit již napnutá v nosiči. Setkat se můžete i s nití napuštěnou fluoridem. Vliv fluoridové nitě na zdraví chrupu byl zkoumán jen v několika málo případech a nelze jej nijak přeceňovat. Mnohem důležitější je zubní pasta s dostatečným obsahem fluoridu.


Pro čištění zubních můstků, prostor okolo pevně nasazených rovnátek nebo chrupu se širšími mezerami je vhodná třídílná nit se zesíleným „flaušovým“ středem. Její alternativou jsou mezizubní kartáčky; jsou k dostání v různých šířkách. Naši testující je hodnotili jako snazší na použití než zubní nitě, ovšem jejich čisticí účinek je horší.


Detailní popis jednotlivých metod a návod jak správně používat pomůcky mezizubní péče naleznete v našem testu.
 

Databáze testovaných výrobků

Mezizubní péče (5 výrobků)
poslední aktualizace: 2.11.2012


Přihlásit