Test zubních nití a mezizubních kartáčků 2012

Sdílejte

Publikováno v časopise 11/2012

Klasický zubní kartáček toho hodně umí, přesto na všechno sám nestačí. Nedostane se do mezizubních prostor, které dohromady představují přibližně 40 % plochy zubů. A právě tam v tichosti „úřadují“ bakterie zubního plaku, původci zubního kazu. O mezizubní prostory je třeba se starat. Mezizubní nitě a kartáčky jsou jednou z účinných možností. Zjistili jsme, které způsoby patří mezi nejúčinnější.

Co zjistil dTest o pomůckách ústní hygieny?

Péče o mezizubní prostory: Mezizubní prostory tvoří 40 % plochy zubů, proto je nutné zaměřit na ně při ústní hygieně pozornost. Jakými pomůckami toho dosáhnete nejlépe? Zkoumali jsme voskované i nevoskované zubní nitě, zubní pásku, nosiče zubních nití i mezizubní kartáčky.

Výběr pomůcek ústní hygieny: Obecně nejlépe vyšla nevoskovaná zubní nit. Předpokladem je však uživatel s běžnými mezerami mezi zuby. Každý však má jiný chrup, a tak je nejlepší vybírat podle jeho stavu, ale i zručnosti pomůcky správně požívat.

Zubní nit: Má své odpůrce i příznivce. Zvolíte-li si ji, můžete si vybrat z různých druhů. Liší se v účinnosti? A jak účinné jsou mezizubní kartáčky? Dozvíte se také, proč by při užívání těchto pomůcek měli být opatrní lidé s onemocněním srdce.

dTest je tu pro vás. Poradíme vám, jak efektivněji přistupovat k ústní hygieně. Jaké další pomůcky kromě zubního kartáčku používat? Předplaťte si časopis dTest a budete vědět více.


Databáze testovaných výrobků

Mezizubní péče (5 výrobků)
poslední aktualizace: 2.11.2012


Přihlásit