Test tabletů 2012 II.

Sdílejte

Publikováno v časopise 11/2012

Praktické rozměry, snadná a elegantní obsluha i možnost použití v téměř jakékoliv situaci. Ne náhodou se tablety staly jedním z nejsvůdnějších technických fenoménů současnosti. Vše začalo iPadem společnosti Apple a jeho letošní inkarnace nadále zůstávají tou nejlepší volbou. Dobře si však vyberete také mezi stále se zlepšujícími tablety s Androidem, špatné nejsou ani některé z levnějších modelů.

Co zjistil dTest o tabletech?

Nepodceňujte kvalitu displeje: Kvalita displeje, jeho pozorovací úhly a čitelnost na světle jsou důležitá kritéria při výběru tabletu. Jak jsou na tom jednotlivé výrobky? Dejte si pozor na některé levnější modely, jejichž používání je kvůli horším displejům méně komfortní.

Výdrž baterie: Protože tablet budete často nosit s sebou, měl by vydržet bez nabíjení alespoň přes den. Baterie nejlepších modelů vydrží okolo deseti hodin, u jiných nemůžete počítat ani se čtyřmi hodinami používání.

Operační systém: Nenechte se unést pouze technickými parametry tabletu a zaměřte se i na operační systém. S ním souvisí nejen obsluha, ale také nabídka aplikací a her. Zvítězí u vás iOS či Android?

Naše hodnocení: Pro naše hodnocení byly důležité následující aspekty: celková obsluha, kvalita displeje, práce s multimédii, internetem a e-maily, provozní doba či zabezpečení a zálohování.

dTest je tu pro vás. Tentokrát vám pomůžeme zorientovat se v případě, že sháníte tablet. S jakým výrobkem budete spojeni a co byste si měli při jeho výběru pohlídat? Předplaťte si časopis dTest a dozvíte se více.Přihlásit