Test robotických vysavačů 2011

Vydáno: 29.10.2012   

Už nikdy nemuset vysávat. Koho by taková představa nelákala. O její svůdnosti svědčí i značná popularita robotických vysavačů v českých domácnostech. Je však nadšení nad těmito hi-tech zařízeními na místě? Samostatně pracující roboti jsou bezpochyby roztomilou vymožeností, ale pokud jde o samotné uklízení, klasické vysavače zatím nahradit nedokážou.Co zjistil dTest o robotických vysavačích?

O robotických vysavačích: Jde o menší přístroje ve tvaru disku. Mají elegantní vzhled a jejich menší rozměry jim umožní dostat se i na hůře přístupná místa. Testovali jsme robotické vysavače napájené z akumulátorů a dodávané s nabíjecími stanicemi.

Nevýhody robotických vysavačů: Slabinou mnohých robotických vysavačů je jejich vyhýbání se překážkám. Některé modely si s určitými překážkami poradí, ne však se všemi. Další nevýhodou je malá kapacita prachových nádobek. Pohybuje se od 150 do 400 ml.

Robotické vysavače versus klasické vysavače: Robotické vysavače ty klasické nenahradí. Mají mnohem nižší sací výkon a mnohé další nedostatky.

Hodnocení robotických vysavačů: Při hodnocení jsme se soustředili na odstraňování nečistot, obsluhu, vyhýbání se překážkám, baterii, hlučnost a vybavení robotických vysavačů.

dTest je tu pro vás. Tentokrát jsme se zaměřili na robotické vysavače. Co nám přinášejí a skutečně mohou nahradit klasické vysavače? Předplaťte si náš dTest a budete vědět více.


Databáze testovaných výrobků

Vysavače robotické (38 výrobků)
poslední aktualizace: 2.1.2018


Přihlásit