Test televizorů

Chytré televizory s připojením k internetu, trojrozměrný obraz či letošní novinka v podobě ovládání pohybem ruky i hlasem. Na takové a další „vychytávky“ se nás snaží nalákat výrobci televizí. Tím nejdůležitějším ale samozřejmě zůstává kvalitní obraz a zvuk. Jak v testu dopadly drahé televizory s bohatou výbavou i ty nejobyčejnější levné modely?Co zjistil dTest o televizorech?

 
Rozmanitost televizorů: Výrobci neustále přicházejí s novými modely televizorů. Je jich obrovské množství, a tak není divu, že mnozí se jen stěží v nabídce orientují. My jsme tentokrát zkoumali 34 přístrojů s úhlopříčkami od 81 do 107 cm. 
 
Cena versus kvalita: Ne vždy platí, že s cenou roste i kvalita. Televize s nejlepším možným obrazem jsou sice dražší záležitostí, narazili jsme však i na drahé televizory s mnoha doplňkovými funkcemi, avšak kvalita zvuku a obrazu u nich pokulhávala.
 
Zvuk: Kvalita zvuku je často nepříznivě ovlivněná tím, že televizory jsou čím dál útlejší a nezbývá dostatečný prostor pro kvalitní reproduktory.
 
Naše hodnocení: Brali jsme v potaz především obraz a zvuk. Dále speciální funkce, obsluhu, tunery a připojení a nezapomněli jsme ani na spotřebu elektrické energie.
 
dTest je tu pro vás. Chystáte se koupit nový televizor a nevyznáte se v nabídce na trhu? Předplaťte si časopis dTest a my vám pomůžeme s výběrem optimálního přístroje.

Testované výrobky - televizory (porovnat)


Přihlásit