Test myček nádobí 2012

Sdílejte

Publikováno v časopise 10/2012

Ruční umývání nádobí nepatří k zrovna populárním činnostem, a tak není divu, že si stále více domácností pořizuje myčku. Cenové rozdíly mezi různými modely nejsou zcela zanedbatelné, z hlediska kvality mytí se však do značné míry stírají. Žádná z testovaných myček se příliš neblýskla, výkony všech modelů jsou veskrze průměrné.

Co zjisti dTest o myčkách nádobí?

 
Kvalita mytí: I když ceny myček se do značné míry liší, kvalita mytí je srovnatelná. Nádobí umyjí, ale žádná sláva to není. Provedli jsme test jedenácti myček, a to volně stojících i vestavěných.
 
Testy v laboratoři: Sestavili jsme testovací náplň, která se co nejvíce blíží špinavému nádobí v běžné domácnosti. Poradí si myčka i se zaschlou špínou a vyplatí se úsporný režim?
 
Rozdíly v myčkách: V čem se jednotlivé myčky liší, když kvalita mytí je srovnatelná? Rozdíly jsou ve vybavení. Dražší myčky nabízejí speciální programy, liší se i přítomnost funkcí jako odložený start, předoplach, program pro poloviční výplň atd. Zajímat by vás měla i hlučnost myčky.
 
Naše hodnocení: Do našeho hodnocení jsme promítli následující aspekty - kvalita mytí a sušení, spotřeba energie a vody, obsluha, hlučnost, délka mycího cyklu a návod k použití.
 
dTest je tu pro vás. Tentokrát přinášíme cenné informace všem, kteří se chystají koupit myčku či jen zjistit aktuální situaci na trhu. Předplaťte si časopis dTest a budete vědět více.

Myčky 2011-2014 (porovnat)

Myčky-nepublikované (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Myčky 2011-2014 (64 výrobků)
poslední aktualizace: 1.10.2014


Přihlásit