Test extra panenských olivových olejů 2012

Sdílejte

Publikováno v časopise 10/2012

Saháte po extra panenském olivovém oleji s tím, že pro své zdraví děláte maximum? V tom případě vás dTest nepotěší. Ne všechny výrobky splňují to, co od nich jejich spotřebitelé očekávají.

Co zjistil dTest o extra panenském olivovém oleji?

 
Pozor na zemi původu: Zajímáte-li se o extra panenský olej, zřejmě víte, že nejkvalitnější olej pochází z Itálie. Často na etiketě najdete zavádějící označení, ale o italský výrobek přitom nejde. Některé testované produkty neměly doloženou zemi původu.
 
Podvody s extra panenským olivovým olejem: Možná ani vám neunikl skandál v Itálii spojený s extra panenským olivovým olejem falšovaného původu. V našem testu se falšování neprokázalo.
 
Kvalita extra panenského oleje: U jednotlivých výrobků se liší. Zkoumali jsme i peroxidové číslo, které prozradí stáří oleji i to, zda byl olej získáván šetrným způsobem. Čím nižší peroxidové číslo, tím kvalitnější je olej. Přinášíme rovněž výsledky dalších testů.
 
Naše hodnocení: Při hodnocení kvality olivových olejů jsme se zaměřili na senzorické hodnocení, peroxidové číslo, volné mastné kyseliny, pesticidy, polycyklické aromatické uhlovodíky a deklaraci.
 
dTest je tu pro vás. Tentokrát přinášíme výsledky vyznavačům středomořské stravy. Jak je to s kvalitou olivového oleje s označením extra panenský? Předplaťte si časopis dTest a budete vědět více.

Testované výrobky - olivové oleje (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Olivové oleje (17 výrobků)
poslední aktualizace: 1.10.2012


Přihlásit